reklama

Bodaczów: Ciężarówka potrąciła mężczyznę – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

We wtorek (9 stycznia) około godziny 18. doszło do potrącenia 24 – latka.

-Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 24-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn idąc lewym poboczem jezdni z nieustalonych przyczyn, nagle wtargnął na jezdnię wprost pod koła ciężarowego volvo, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W wyniku zdarzenia pieszy doznał między innymi urazu głowy. Trafił do szpitala. Policjanci pobrali od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykaże czy w chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy – informuje podinsp. Joanna Kopeć z KMP w Zamościu.

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje o rozwagę na drodze.

– Pamiętajmy, że oznakowane przejście to miejsce, gdzie zarówno na pieszym jak i kierującym ciążą szczególne prawa i obowiązki. Prosimy zatem kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczne zwracanie uwagi na pobocza. Pieszym natomiast przypominamy, że zabrania się im między innymi wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych, wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, czy też przebiegania przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu do tego zabronionym. Pamiętajmy, także o tym, że po zmierzchu, piesi ubrani w ciemne stroje są słabo widoczni, a na reakcję kierowcy często bywa za późno. Warto zatem wyposażyć swój ubiór w elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność w świetle samochodowych reflektorów i nosić je również w sytuacjach gdy przepisy nie nakładają takiego obowiązku – przypomina policja.

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama