Imigranci z krajów muzułmańskich zostaną ulokowani w Szczebrzeszynie

Portal Szczebrzeszyn.info dowiedział się, że jeśli tzw. uchodźcy z Syrii przekroczą wschodnią granicę Polski – zostaną ulokowani w dawnym przyszkolnym internacie w Szczebrzeszynie. Reszta ma trafić do Zwierzyńca, gdzie zamieszkają w budynku przy Zespole Szkół Drzewnych.

Szczebrzeski internat jest własnością Skarbu Państwa. Decyzje o umieszczeniu w nim uchodźców są podejmowane odgórnie, np. przez wojewodę, który reprezentuje Skarb Państwa. Władze Szczebrzeszyna są zaskoczone decyzją o umieszczeniu uchodźców w Szczebrzeszynie.

– W pierwszej kolejności chcemy zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców naszej gminy. Wiele osób, jak np. matki z małymi dziećmi mieszkają w złych warunkach, im w pierwszej kolejności musimy zapewnić odpowiednie mieszkania a dopiero później możemy myśleć o uchodźcach – powiedział Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna.

Władze Szczebrzeszyna myślą także o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i podjęciu uchwały o nieprzyjmowaniu uchodźców z krajów muzułmańskich na tren gminy z prostej przyczyny – braku miejsc.

– Internat przy szkole podstawowej i gimnazjum, w środku osiedla mieszkaniowego, to nie jest odpowiednie miejsce dla muzułmanów – podkreśla pan Andrzej, 59-letni mieszkaniec osiedla XXX-Lecia w Szczebrzeszynie.

O umieszczeniu uchodźców m.in. w Szczebrzeszynie mówił 20 września wojewoda lubelski na zwołanej konferencji prasowej. Zastrzegł jednocześnie, że jest to scenariusz teoretyczny.

Do tematu jeszcze powrócimy.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA