REKLAMA

Imigranci z krajów muzułmańskich zostaną ulokowani w Szczebrzeszynie

Portal Szczebrzeszyn.info dowiedział się, że jeśli tzw. uchodźcy z Syrii przekroczą wschodnią granicę Polski – zostaną ulokowani w dawnym przyszkolnym internacie w Szczebrzeszynie. Reszta ma trafić do Zwierzyńca, gdzie zamieszkają w budynku przy Zespole Szkół Drzewnych.

Szczebrzeski internat jest własnością Skarbu Państwa. Decyzje o umieszczeniu w nim uchodźców są podejmowane odgórnie, np. przez wojewodę, który reprezentuje Skarb Państwa. Władze Szczebrzeszyna są zaskoczone decyzją o umieszczeniu uchodźców w Szczebrzeszynie.

– W pierwszej kolejności chcemy zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców naszej gminy. Wiele osób, jak np. matki z małymi dziećmi mieszkają w złych warunkach, im w pierwszej kolejności musimy zapewnić odpowiednie mieszkania a dopiero później możemy myśleć o uchodźcach – powiedział Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna.

Władze Szczebrzeszyna myślą także o zwołaniu nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i podjęciu uchwały o nieprzyjmowaniu uchodźców z krajów muzułmańskich na tren gminy z prostej przyczyny – braku miejsc.

– Internat przy szkole podstawowej i gimnazjum, w środku osiedla mieszkaniowego, to nie jest odpowiednie miejsce dla muzułmanów – podkreśla pan Andrzej, 59-letni mieszkaniec osiedla XXX-Lecia w Szczebrzeszynie.

O umieszczeniu uchodźców m.in. w Szczebrzeszynie mówił 20 września wojewoda lubelski na zwołanej konferencji prasowej. Zastrzegł jednocześnie, że jest to scenariusz teoretyczny.

Do tematu jeszcze powrócimy.

ZOBACZ TAKŻE

58 thoughts on “Imigranci z krajów muzułmańskich zostaną ulokowani w Szczebrzeszynie”

 1. Niech sobie Pan Wojewoda do domu wezmie tych dzikusów a nie umieszcza 20 metrów od szkoły w najbardziej zaludnionej części miasta. Gratuluję poronionego pomysłu!!!

 2. Najpierw niech tamtejszym mieszkancom pomoga a nie dosc ze zadluzeni to jeszcze im sie szpile dodaje nie dosc ze biedny region to tylko do pelni szczescia brakuje tam uchodzcow dobrze ze nasz Prezydent nie wyrazil zgody

 3. „Portal Szczebrzeszyn.info dowiedział się…” haha, bardzo szybko sie dowiedzial…nie chce nikogo obrazac ani odmawiac dziennikarskiego kunsztu, ale wiadomosc o tym zostala opublikowana 21 wrzesnia biezacego roku.
  Ponizej fragment artykulu i link
  „W sytuacji kryzysowej, gdyby jednak narzucono Polsce przyjęcie dużej liczby uchodźców, na Lubelszczyźnie można stworzyć nowe ośrodki w Szczebrzeszynie, Lubyczy Królewskiej, Białej Podlaskiej i Klemensowicach. Łącznie kilkaset miejsc. Uchodźców umieszczono by w byłych bursach szkolnych czy internatach.”

  http://lublin.gosc.pl/doc/2715512.Uchodzcow-nie-interesuje-Lubelszczyzna

 4. Wobec tego pora zacząć zbierać podpisy sprzeciwu, które następnie prześlemy do Pana wojewody oraz do prezydenta.
  To totalny absurd aby umieszczać uchodźców 20 metrów od szkoły podstawowej!!!

 5. Proszę na chwilę zapomnieć o wszystkich tych obrazach dotyczących uchodźców przedstawianych w mediach (we wszystkich mediach, z różnych opcji politycznych). I proszę sobie uzmysłowić, że ci ludzie uciekli z kraju, z rejonu świata, w którym przynajmniej od dwóch pokoleń trwa wojna. Proszę sobie wyobrazić, że oni (w większości) nie uciekają stamtąd w celach zarobkowych (bo w jobonie dostaną na rękę tylko 1200zł), ale dlatego, że tam na ulicy się do nich strzela. Strzela, wysadza, bombarduje. I proszę sobie wyobrazić, że oni przeszli niesamowitą, karkołomną i szaloną drogę, żeby dotrzeć do Europy. I teraz proszę sobie wyobrazić kilka takich, sponiewieranych przez los, rodzin, które zatrzymają się na chwilę w naszym Szczebrzeszynie. Czy naprawdę stanowią takie zagrożenie w naszym chrześcijańskim kraju?

  1. Ty chyba nie wiesz co mówisz! Proszę odrobić lekcje i wypowiedzieć się ponownie bo uchodźcami mogłyby być kobiety z dziećmi, a nie uzbrojeni mężczyźni… całkiem normalne.. skorą są tacy biedni to skąd mają broń? Kto wie co mają pod ubraniem… bomby, które mogą zabić dzieci czy też każdego z nas. Więc proszę się przez chwilę zastanowić nad własnym bezpieczeństwem i dobrem dla wszystkich.

  2. Widzę, że ktoś naoglądał się tvnu. Czy chce pan/i, żeby dzieci wychodząc ze szkoły były gwałcone? Bo takie przypadki są, ale oczywiście telewizja o tym nie mówi. Czy wie pan/i, że islam to nie tylko religia, ale też prawo, które twierdzi, że mogą zabijać i gwałcić innowierców itd. Najpierw proszę się zapoznać z faktami, a później się wypowiadać. Po drugie, jak jest wojna to się walczy, a nie ucieka! Jakby tak było to dzisiaj byśmy mówili po niemiecku.

  3. Dokladnie Panienko odrob lekcje!! Ci uciekajacy 20-letni mezczyzni o nich mowisz?? To Ci umeczeni we własnym kraju gdzie kobiety za nich walczą?? Haha błagam o litość dla Twojego braku podstawowej wiedzy. To jest masowa imigracja, która ma doprowadzić do kolonizacji Europy przez to bydło!! Wiesz co mówi Koran, Allah, że każdy kto jest niewierny Allahowi musi zginąć. Więc pytam komu Ty jestes wierna Polsce i Bogu czy ***** Allahowi i calej RZESZY MUSLIMOW? Zastanówb się z pozycji kobiety czy chcesz być tak traktowana?? Czy chcesz by TWoj dworzec obsrał Muzułmanin tak jak to sie dzieje w innych krajach. Tam gdzie stoi tam sra. Mniej TVN-u kolezanko, a wiecej Internetu gdzie masz multum filmikow tej cudownej Muzulmanskiej kultury. Oni tak slicznie smieca na autortradach, napadaja na tiry, samochody, odrzucaja pomoc wode jedzenie oni krzycza dokladnie co chca jakbys nie rozumiala angielskiego to money to nie jedzenie a pieniadze. Tego chca darmowego zycia!!

   1. Poziom wypowiedzi na forach, gdzie każdy jest anonimowy, jest jak widać żaden. Dlatego kończę dyskusję z Państwem.
    Jednak z racji tego, że otrzymałam kilka rad co mam oglądać i czego mam się nauczyć, czuję się zobowiązana też coś Państwu poradzić. Myślę, że przynajmniej 95% osób tak „pięknie” tu piszących jest chrześcijanami i pewnie katolikami. Dlatego radzę Państwu poczytać Biblię i posłuchać Papieża Franciszka (który wyraźnie naucza, że uchodźców należy przyjąć). A potem proszę się zastanowić na czym polega Państwa wiara i czy żyją Państwo w zgodzie z jej zasadami i prawami. Już mogę Państwu podpowiedzieć, że pisząc tu te pełne nienawiści zdania, nienawiści skierowanej na bliźniego, złamali Państwo kilka przykazań.
    Jeżeli ktoś z Państwa miałby jednak ochotę podyskutować ze mną, zapraszam do otwartej, nie anonimowej dyskusji. Możemy się sobie przedstawić.

    1. Dalej widać w Twojej wypowiedzi że tvn juz zawładną mózgiem. Papież mówi o przyjmowaniu uchodźców. Tak, ale chrześcijańskich, którzy na prawdę uciekają przed wojną, a nie islamskich barbarzyńców, których nie da się ogarnąć i którzy nie się nie chcą socjalizować z naszą kulturą. Jak tam bardzo chcesz by Ci uchodźcy przyjechali, zaproś ich pod swój dach, oddaj im swoje łóżko i nakarm. Ciekaw jestem w jaki sposób Ci za to podziękują.

    2. ale tutaj masz rację, co niedziela to towarzystwo odwala zdrowaśki na kolanach, taki polski cebulacki katolicyzm. Wszystko na pokaz a jak dojdzie do konkretów to paniczny strach, ksenofobia, nienawiść I agresja. No ale rosół po mszy lepiej smakuje, to każdy wie.

  4. Weź sie stad zabierz multikulti oszołomie… Poczytaj historie jak Polskie kobiety z dziećmi były uchodźcami! A nie faceci w wieku poborowym. Jak jesteś taka multikulturalna osoba z wielkim sercem, weź sobie tych imigrantów pod dach. Szybko zostaniesz zgwałcona impregnacja Ci głowę. Ty nie rozumiesz przepaści kulturowej w tym wszystkim?

  5. To ci sponiewierani ludzie szturmowali granice Węgierską? To ci sponiewierani ludzie mordują kradną i gwałcą?

 6. Warszawa przesadziła. Najwyższa pora by Szczebrzeszyn ogłosił niepodległość i odłączył się od Rzeczpospolitej.

 7. Dlaczego uciekają młodzi mężczyżni ?Proszę obejrzeć sobie zdjęcia z portalu mpolska24 holocaust chrześcijan….

 8. Popieram wypowiedzi rabarbar. Ksenofobia i nietolerancja teraz ujawniają się szczególnie. A „katolicy” niech sobie przypomną uczynki miłosierne względem ciała.
  Mam prośbę do rabarbar – nie rezygnój z wypowiedzi na tym portalu. Mądre myśli i słowa może kiedyś zmuszą choć jedną osobę do zastanowienia się.

 9. To naturalne, że boimy się czegoś obcego, całkiem odmiennego kulturowo. Ale żeby strach przekuwać w nienawiść? Przyjedzie do nas kilkadziesiąt osób, zamieszkają w internacie. Czy naprawdę myślą Państwo, że kilkadziesiąt osób, obcej wiary i kultury może zaszkodzić kilkunastu tysiącom Europejczykom w Szczebrzeszynie i okolicy? W głównej mierze katolikom? Czy naprawdę Państwo myślą, że oni tu przyjadą gwałcić, mordować i niszczyć? Narzucać swoje prawa? To śmieszne.
  Gwałty są i w naszej kulturze i społeczności (Ale tu winne są przecież kobiety, same prowokują). Pedofilia jak najbardziej jest obecna i to nawet w Kościele Katolickim (No ale to przecież księża, nasz autorytet narodowy. O tym się głośno nie mówi). Niszczenie mienia? Wystarczy, że grupa kiboli przejdzie się przez miasto po meczu, albo kilka osób pomaluje sobie sprayem nowo otynkowany budynek (Ale to przecież nasza polska młodzież. Kwiat tej ziemi.). Śmiecenie? Ile śmieci leży w przepięknych wąwozach i lasach za Szczebrzeszynem? (Ale to przecież naśmieciliśmy my- Polacy. My u siebie możemy wszystko.)
  Przyjadą, zamieszkają na chwilę. Bo u nich się na ulicy strzela. Od kilkudziesięciu lat. Tam od kilkudziesięciu lat trwa wojna, nie ma pracy ani godnych warunków życia. Nie dziwne, że młodzi ludzie, w tym mężczyźni nie chcą tak żyć. Rzeczywiście mogą u nas naśmiecić, zdemolować, zniszczyć. Mogą nie chcieć pracować i nie dbać o swoje otoczenie. Ale jeśli spotkają się z taką wrogością, jaką Państwo przedstawiają, nie można od nich oczekiwać czegoś lepszego.
  Nie przekonam Państwa. Dyskusja jest jałowa. Sądząc po Państwa wypowiedziach opartych na stereotypach, utartych zdaniach i obrazach zobaczonych gdzieś w telewizji i internecie, przedstawiają państwo poziom typowego Polaka odizolowanego przez 50 lat komunizmu od świata. Sami Państwo utwierdzają w przekonaniu- „Małe miasteczko- małe umysły”.
  A co do Islamu- oni są u nas, w Polsce, już od średniowiecza. No ale w Szczebrzeszynie tego jeszcze nie było.

  1. rabarbar przyjmij do siebie do domu obcych, tak ich kochasz, daj przykład i nie edukuj innych, nasz kraj nie ma pieniędzy dla ubogich polskich rodzin a tu chce utrzymywać islamskich uchodźców fanatyków mordujących chrześcijan, puknij się rabarbar w główkę

   1. może troszkę mniej komputera I internetu, świat za oknem taki piekny, warto wyjść przewietrzyć głowę, nie oglądać filmików. Szczerze radzę, troche uśmiechu, mniej gadania I myślenia o bzdurach. Rabarbar edukuje I całe szczęście, że edukuje I może napisać swoje zdanie. wspominasz o chrześcijanach? no to nie ma się co bać bo to co tutaj widać we wpisach to „miłość” iście chrześcijańska:)))nie ma strachu , cebulowy polski katolicyzm jest nie do ruszenia.

 10. Papież Franciszek nie nazywa ich tak zwanymi uchodźcami. Wiadomo kto od kilku lat rozwala ich państwo. Rzeczpospolita nigdy przeciwko temu nie protestowała, dołożyła nawet swoje trzy grosze do rozwalenia ich miast, wsi, domów. Więc mają święte prawo przyjechać. Co tu dużo gadać, jest w kochanym Szczebrzeszynie kilka osób, wiecznie na cyku, które można byłoby wymienić na syryjską rodzinę. Dobra syryjska kawiarnia przydałaby się. Chyba takiej nie ma. A przed wojną była. Częściowo ona była nawet okołosyryjska 🙂

 11. Albo jesteście głupi upośledzeni albo macie jakiś zysk z przyjmowania brudasów zdrajcy narodu zostaną wkońcu rozliczeni

 12. To co przeczytałem w tych odpowiedziach jest straszne. Aż cięzko jest uwierzyć jak ludzie mają sprane mózgi przez media I bzdury wrzucone na portalach społecznościowych. Tym co tak wrzeszcą polecam przeczytanie o historii Szczebrzeszyna, ile nacji I religii żyło w tym miasteczku, I jakoś się dało.
  Dopiero niemcy położyli temu kres. Padają tutaj słowa o przepaści kulturowej I to jest prawda – całe to hejterstwo piszące pod tym artykułem dzieli wielka przepaść od kultury. Współczuje wam ludzie bo dla was inna kultura występuje tylko wtedy gdy gniecie karki zrywając ogóry dla szwaba I miejscowego cwaniaczka-biznesmena.

 13. czy dla uchodźców będzie jakiś koncert z okazji pięćdziesiątki istnienia Domu Kultury ? będą bilety czy zaproszenia pisane po arabsku ?

 14. Prędzej ŁADA Z HETMANEM się pojedna niż nasi mieszkancy przyjmą ich z otwartymi rękami.przecież nasze żony i dzieci strach będzie z domu wypuścić żeby sami do szkół czy przedszkoli poszli bo nie wiadomo czy będą bezpieczni.od nas nikt do nich nie idzie na chama tylko sami sobie jakos radzimy i rodzin nie zostawiamy tak jak oni!!!

  1. daro dostajesz kudosa za to porównanie:))))) w ogóle za cały komentarz:))”przecież nasze żony i dzieci strach będzie z domu wypuścić ” – STARCY jeszcze, zapomniałeś o starcach, ich też trzeba wypuszczać…a strach przecie:))))

 15. Czytam te wypowiedzi i nie wiem komu przyznać rację. .. . Z jednej strony współczesnej uchodźców a z drugiej….. . Rzeczywiście w czasie drugiej wojny światowej młodzi Polacy walczyli przeciwko wrogowi ,mówiono o patriotyzm i milosci do ojczyzny itd a tu widzę młodych mężczyzn , którzy uciekli ze swojego kraju zostawiając tam tych którzy nie mieli sił ani pieniędzy żeby ucięć. Nieładnie. Szczerze mówiąc sądzę że to jest emigracja zarobkową pod przykrywką wojny. A co do zachowania muzułmanów. …Jestem teraz za granicą w dużym mieście i mam muzułmanów czarnych i jaśniejszych
  dookoła. A to w sklepie nie mogłam się dostać do półki bo pan muzulmanin z wózkiem robił zakupy i tarasowa mi dostęp i ani myślał mi ustąpić, a to z drogi nie ustąpił na ulicy (nie żebym się obrazila ale jestem przyzwyczajona do innego porzadku), a to koleżanka się skarzyla, że w parku na ławce usiadła a muzułmanie się dosiedali i dosłownie z ławki ja spychali, a to mówią w tele ze młodzi murzyni robią napady na białe staruszki okradają i gwalca je, a to młoda półkę turystę ktoś zgwałcił w pustej uliczce (a w tych uliczkach to młodzi murzyni kryją się przed policja), a to młody murzyn któraś zaczepil i nie chciał się oczepic. Itd. Tutaj jest realne zagrożenie terroryzmem, cże go w Szczebrzeszynie nie odczuwać, ale tutaj jest pełno uzbrojone policji na ulicach i w miejscach zagrożonychyba atakiem terrorystycznym. Ta cała emigracja to nic dobrego nie przyniesie. Szczebrzeszynianie zachowujcie czujność jak przy jada muzułmanie, nie pozwólcie się im szarogesic. Jak chcą tu być to niech się zachowują tak jak my.

 16. Do rabarbar – argumentacja, że w Polsce tez są gwałty, zabójstwa, śmiecenie itd ma umniejszyć wadze gwałtów, zabójstw etc. no nie tędy droga bo można dojść do wniosku, że to coś normalnego. Zabójstwa, gwałty, terroryzm to nie jest uniwersalne dobro tylko zło.
  Druga sprawa – nie wiemy kto przyjedzie. Trzeba poznać tych ludzi i wyrobić sobie zdanie.
  Będą zachowywać się źle, nie będą chcieli się asymilować – wtedy trzeba będzie zdecydować czy mamy pieniądze na utrzymywanie kolejnych osób chodzących po Szczeb pod wpływem alk.
  Z drugiej strony wizja knajpy syryjskiej jest świetnym pomysłem. Inność może ubogacać. Chociaż może budzić niepokój. Recepta – poznanie bliżej konkretnego człowieka – uchodźcy.

  1. Oczywiscie, że przemoc to zło. Chciałam tylko pokazać, że mamy jej tyle wobec siebie, że sami nie jesteśmy w porządku.
   I oczywiście, że nie wiadomo kto przyjedzie. Tak jak napisałam, imigranci mogą coś u nas zniszczyć i zdemolować, ale jak spotkają się z taką wrogością, jaką zapowiadają niektórzy, nic z tego dobrego nie wyniknie. Rzeczywiście najpierw należy ich poznać. Później możemy oceniać.
   Bardzo dziekuję za wszystkie pozytywne komentarze. To dobrze, że jest kilka otwartych umysłów w Szczebrzeszynie.

 17. rabarbar ! weź ty idź na rogatki i czekaj na nich z chlebem i solą, albo daj na mszę

 18. rabarbar – kilka pozycji poniżej, proszę nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia, nie twierdze ze ja mam, ale nie wprowadzaj w błąd ludzi:

  1. POBITA I ZGWAŁCONA W WARSZAWSKICH ŁAZIENKACH TO ….
  link http://niepoprawni.pl/blog/aleszumm/fala-smierci-u-polski-wrot-polski-sejm-zadecyduje-ile-polek-zostanie-zgwalconych-i-ilu

  2. szokujacy-list-czeskiej-lekarki-opiekujacej-sie-w-niemczech-imigrantami….

  http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/10982-szokujacy-list-czeskiej-lekarki-opiekujacej-sie-w-niemczech-imigrantami

  3. 7-letnia-dziewczynka-brutalnie-zgwalcona….

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/niemcy-7-letnia-dziewczynka-brutalnie-zgwalcona-przez-muzulmanskiego-imigranta-2015-09

  a tutaj geneza tych działań:

  https://www.youtube.com/watch?v=Jl2eo1bYSjI

  pozdrawiam

  1. Internet bywa dla niektórych niebezpieczny. Każdy może założyć sobie portal, nazwać się dziennikarzem i pisać, co akurat mu przyjdzie do głowy. I niestety trafi na podatny grunt, ludzi którzy mu uwierzą. Portale, które Pan/Pani podał/a właśnie do takich należą.
   A film z YouTube dotyczy religii żydowskiej.
   Więc kto tu nie wie o czym pisze?

  2. J23 – widac niezdrawa fascynacje, mozesz to podpinac pod emigrantow ale jasno wychodzi co ci po glowie chodzi

 19. 30.10.2015r. w Szczebrzeszynie planowany jest protest przeciwko imigrantom, ja pójdę tam ze swoją córką żeby pokazać jej, że jesteśmy Polakami i większość decyduje, ja nie chcę Imigrantów u siebie bo widziałem co robili Czeczeni w Lubyczy Królewskiej, po za tym dlaczego w Paryżu, Londynie, Sztokholmie są setki tysięcy Polaków czy innych nacji europejskich i oni jakoś nie domalują miast. Dlaczego mam pozwolić żeby AGRESYWNE Imigranckie dzieci chodziły z moim dzieckiem do klasy.

  1. drogi tatku, chyba nie widziales jak sie potrafia zachowac polaczki-cebulaczki za granica, co ty pieprzysz o lubyczy. Masz szanse pokazac dziecku, ze mozna zachowac sie jak czlowiek ale pokazesz tylko nienawisc i ksenofobie. Znajdz moze kogos o ciemniejszej karnacji i go pobij no bo nie nasz.

 20. A może jak już się Państwo organizują, to może przekuć tę energię w coś dobrego? Może przy okazji podpisywania petycji i manifestacji zebraliby Państwo datki dla uchodźców? Jak nie chcą im Państwo pomóc przyjmując ich w naszym mieście, to może chociaż w ten sposób zrekompensują Państwo brak gościnności? Jest, np. taka dziewczynka z Syrii, która ma ciężko uszkodzony wzrok w wyniku wybuchu :https://m.facebook.com/story.php
  Oczywiście cel może być inny, to Państwa wybór. Co na to organizatorzy?

 21. Pani „Rabarbar” – wraz z emigrantami nie można wykluczyć takich zdarzeń jak np: rożnego rodzaju choroby, przemoc: jak pobicia, morderstwa, gwałty…, także czysto hipotetycznie, jeśli miałaby Pani „władzę” na mocy której mogłaby Pani zdecydować o przyjęciu emigrantów, wbrew woli np. lokalnej społeczności, a nawet historii i doświadczeniu innych krajów, to jaki ma Pani pomysł na poradzenie sobie z negatywnymi konsekwencjami…? jak okaże się że asymilacja nie wypali… deportacja…? a dokąd? jaka pracę dałaby Pani nowo przybyłym….? opiekę medyczną…? itd itd… generalnie uważam, że pisze Pani z czysto ludzkich pobudek, aby pomóc tym ludziom, bo to normalne o ludzi szlachetnych, ale taka pomoc nie może być naiwna. Ponadto zarzuty odn. postawy chrześcijańskie są dalece niewłaściwe, bo imigranci – Chrześcijanie byliby na pewno mile widziani, ale jak mówi Pani Miriam Shaded – tacy nie upuszczają terenów ogarniętych wojna w obawie przed prześladowaniami w innych krajach…. a opinie tej osoby jest przynajmniej dla mnie wiarygodna. Z drugiej strony szkoda ze nie ma ze strony komentatorów (może troli) takiego zaangażowania i „chęci” zorganizowania pomocy dla naszych lokalnych rodzin, które są w potrzebie. Muzułmanom mówię NIE!!! – ze względu na doświadczenia innych krajów – nie trudno to sprawdzić! dlatego przyjdę na manifestacje, aby przynajmniej w taki sposób wyrazić własne zdanie.

 22. Przyjmijmy ich ludzie, zacznal gwalcic i zabijac bezkarnie bo im wiara na to pozwala to dopiero zaczniemy sie martwic, w koncu polak madry po fakcie:)

 23. Przyjmijmy ich ludzie, zacznal gwalcic i zabijac bezkarnie bo im wiara na to pozwala to dopiero zaczniemy sie martwic, w koncu polak madry po fakcie:) zrobmy to dla naszych dzieci

 24. Powinno być tak że kto chce przyjmować uchodzców powinien sie zgłaszać i brać ich do swojego domu a nie narzucać to wszystkim bo wszyscy będą płacić podatki żeby ich utrzymać bo unia daje na nich pieniądze jednorazowo poza tym i tak unia nie ma swoich pieniędzy tylko podatników kraji członkowskich czyli i tak w jakimś stopniu my za to zapłacimy

 25. Pani RABARBAR mam podobne zdanie co Pani. Cieszę się, że są jeszcze inteligentni ludzie w tym kraju. Ja pracując i obcując z ludźmi, widząc ich zachowanie oraz nastawienie względem drugiego człowieka straciłam wiarę w ludzi. Jesteśmy wolnym krajem pełnym ludzi wykształconych i inteligentnych a tutaj dalej ciemnogród, aż przykro to czytać.

 26. proszę wybaczyć, ale nie widzę Pani inteligencji w napisanym poście… ale skoro Pani uważa się za tzw. osobę nadzwyczaj błyskotliwą, a inne osoby co maja przeciwne zdanie na dany temat za ciemnogród, to proszę mnie oświecić i napisać jak Pani postrzega obecną sytuację geopolityczną związaną z „uchodźcami”, kto konkretnie jest za to odpowiedzialny, dlaczego bogate Państwa ościenne nie przyjmują tych ludzi… łaskawie proszę Panią o blask strzelistej inteligencji w odpowiedzi na pytania… mam nadzieję, że nie każe Pani długo na nie czekać…. jako komentarz to dalszej części to nie jesteśmy wolnym krajem ani suwerennym, proszę się obudzić, jesteśmy od 89 totalnie skolonizowani przez kraje zachodnie i to w każdym najdrobniejszy aspekcie „życia”…. obecnie naród polski jest w dość zaawansowanych stadium eksterminacji jak za czasów II WŚ, ale długo by o tym pisać, Pani jako inteligentka zapewne to wszystko wie…. i kończąc – jak można stracić wiarę w ludzi….? bezgraniczne naiwne i skrajnie nieodpowiedzialna postawa, generalnie cechująca dzieci, dorośli powinni nauczyć się korzystać z rozumu i nieustannie w dynamiczny sposób go rozwijać.

Comments are closed.