REKLAMA

W liceum przy Zespole Szkół nr 2 powstanie klasa aktorska

Grafika: ZSZ Nr 2 w Szczebrzeszynie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Zamoyskich, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. dra Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie, powstaje klasa aktorska. Od nowego roku szkolnego będą mogli do niej uczęszczać absolwenci szkół podstawowych. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy z Piotrem Dudą – prezesem Fundacji Sztuki Kreatywna Przestrzeń i organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Czytaj dalej
REKLAMA

Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie otrzymał 28 tys. zł dofinansowania

Foto: Starostwo powiatowe w Zamościu

Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie otrzymał łącznie 28 tys. zł dofinansowania w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie w Szczebrzeszynie

Foto: Tomasz Gaudnik

Na rynku w Szczebrzeszynie odbyło się Narodowe Czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego, które zorganizowała Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna.

Czytaj dalej

Komputery dla szkół w ramach rządowego programu pn. „Zdalna Szkoła +”

W dniu 10 lipca 2020 r. Gmina Szczebrzeszyn otrzymała sprzęt komputerowy do zdalnej nauki.

Czytaj dalej

Gmina Szczebrzeszyn uzyskała dofinansowanie na sprzęt dla uczniów do zdalnej nauki.

W ramach rządowego programu pn. ”ZDALNA SZKOŁA+” Gmina Szczebrzeszyn pozyskała 75 tys. zł. na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom i nauczycielom ze szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn.

Czytaj dalej

Konkurs „Podwórko talentów Nivea 2020”

Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczebrzeszynie przystąpiła do konkursu „Podwórko Talentów Nivea 2020” . Organizatorem akcji jest Nivea Polska sp. z o.o., a patronami honorowymi są: Rzecznik Praw Dziecka, „Monitor Dyrektora Szkoły” i „Głos Pedagogiczny”.

Czytaj dalej

Uczniowie otrzymają laptopy do zdalnej nauki

Gmina Szczebrzeszyn pozyskała 60 tys. zł w ramach programu „Zdalna szkoła”.

Czytaj dalej

Znamy terminy ferii zimowych w 2020 roku

Ministerstwo Edukacji Narodowej podało terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2019/2020. Uczniowie z woj. lubelskiego rozpoczną ferie 13 stycznia 2020 roku.

Czytaj dalej

„Zawodowy strzał w 10 – wybierz swoją przyszłość” w ZS Nr 2

Foto: Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie/ Nadesłane

W dniu 15 listopada 2019 r. z inicjatywy Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zespole Szkół Nr 2 im. dr. Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie odbyła się piąta edycja przedsięwzięcia „Zawodowy strzał w 10 – wybierz swoją przyszłość”.

Czytaj dalej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Szczebrzeszynie (zdjęcia)

Foto: Tomasz Gaudnik

W poniedziałek (14 października) w Zespole Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie odbywał się „Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej”.

Czytaj dalej

Hiszpańskie podsumowanie zdobytych doświadczeń uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie

Foto: Zespół Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie

Od kilku już lat uczniowie Zespołu Szkół nr 2 – Technikum w Szczebrzeszynie zdobywają doświadczenie, kompetencje zawodowe, społeczne i językowe na praktykach zagranicznych. W tym roku było to możliwe dzięki realizacji projektu pt.,, Europejski wymiar kształcenia w Zespole Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie” Miejscem stażu była Malaga w Hiszpanii.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE