REKLAMA

Zbiornik w dolinie Wieprza coraz bliżej

Wizualizacja komputerowa pokazuje jak może wyglądać zbiornik wodny po wybudowaniu. Fot. Tomasz Gaudnik/ Archiwum
Wizualizacja komputerowa pokazuje jak może wyglądać zbiornik wodny po wybudowaniu. Fot. Tomasz Gaudnik/ Archiwum

Gmina Szczebrzeszyn wybrała firmę, która opracuje programowo – przestrzenną koncepcję dla zadania pod nazwą „Budowa zbiornika wodnego w dolinie rzeki Wieprz i Świnka w miejscowości Brody Małe, gm. Szczebrzeszyn, woj. lubelskie”.

 

W ogłoszonym przez gminę w październiku przetargu wzięło udział trzech oferentów. Wygrała spółka „Wodex” z Puław, która pokonała konkurentów ceną ofertową (94 074, 32 zł).

Gdy koncepcja zostanie już opracowana gmina będzie mogła przystąpić do kolejnych etapów w budowie zbiornika.

– W przyszłym roku chcemy przygotować projekt budowlany i przystąpimy do wykupu gruntów – mówi Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna. – W 2015 roku powinny się rozpocząć pierwsze prace budowlane – przewiduje burmistrz.

Planowany zbiornik ma być zlokalizowany na łąkach pomiędzy Szczebrzeszynem, Brodami Małymi i Kawęczynem. Pełnić będzie funkcję retencyjną i rekreacyjną. Będzie miał 30 ha powierzchnię tafli wody, 405 tys. metrów sześciennych pojemności i średnią głębokość ok. 2 metrów.

Na brzegu, od strony Brodów powstaną m.in. parkingi, ścieżki pieszo – rowerowe, miejsca na wypoczynek i do uprawiania różnych sportów.

Jeśli gmina znajdzie pieniądze na wykup gruntów od prywatnych właścicieli i rozpocznie prace zgodnie z przewidywaniami, to w 2016 – 2017 roku zbiornik będzie już napełniony wodą i zamontowane zostaną urządzenia niezbędne do jego funkcjonowania.

(GAT)

 

plan_zbiornika_wodnego_2013

 

ZOBACZ TAKŻE

10 thoughts on “Zbiornik w dolinie Wieprza coraz bliżej”

  1. Przykro czytać o planach zniszczenia doliny Wieprza, mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.

  2. ludzie w Polsce nie pozwolą na to by powstał zbiornik zawsze znajdzie się ktoś komu będzie coś przeszkadzać.Zresztą to wszystko wina Tuska 🙂

  3. Druga sprawa zaraz będzie ktoś chciał duże pieniądze za łąki które są zalane przez wodę a wszędzie i tak tylko bagno kiła i mogiła ,a Sz-yn jak dalej nic nie było to nie będzie tylko Biedronka miejsce schadzek ludzi z całej okolicy

  4. Mogli by też zbudować coś dla młodych sportowców „plac może być nawet z kostki” który jeżdzą na rowerach i motorach żeby mogli się doskonalić a nie jeździć gdzie tylko mogą narażając siebie na niebezpieczeństwo. Na pewno by to zainteresowało okolicznych sportowców z niedaleka Szczebrzeszyna.

  5. Jeśli nawet zrobią, to po dwóch latach będzie z tego tylko brudne bajoro, lepiej zbudowano by basen, który będzie dla mieszkańców przez cały rok.

  6. Mieszkańcy Szczebrzeszyna nie powinni zgodzić sie na budowę zbiornika wodnego w stone Kaweczyna Kaweczynka.Jezeli zbiornik wodny ma przyniesc korzysci dla miasta Szczebrzeszyn to powinien byc budowany w samym Szczebrzeszynie bo sa ladne tereny Szczebrzeszyn Brody Klemensow tam moglby powstac ladny zbiornik.Burmistrz dba o swoje interesy postawil motel w Kaweczynku a teraz chce miec blisko motelu zbiornik.Nie dajcie sie robic w balona

  7. JEZELI NIE POWSTANIE ZBIORNIK WODNY W SZCZEBRZESZYNIE SZCZEBRZESZYN NIE BEDZIE MIAL ZADNYCH KORZYSCI WIAZE SIE TO Z TURYSTYKA A ZA TYM IDA KORZYSCI MATERIALNE ZAWSZE POZOSTANIE Z TYLU ZARABIAC BEDZIE ZWIERZYNIEC KAWECZYN PRZEZ SZCZEBRZESZYN BEDA TYLKO PRZEJEZDZAC

  8. Jezeli chodzi o zbiornik wodny to nie zapominajmy o Brockiej Gorze gdzie mogly by powstac osrodki wypoczynkowe mozna zagospodarowac okolice w Szczebrzeszynie a nie daleko od miasta 3 km od Zwierzynca.CO CHODZI O PODLOZE TO MIASTO MOGLO BY ZAROBIC NA TORFIE KTORE JEST NA LAKACH.NIE DAJCIE SIE ZWIESC ROWNIEZ TYM ZE URZEDNICY MOWIA ZE JEST BAGNISTY TEREN NA LAKACH BO TO SA BREDNIE NIKT NIE KOPIE ZALEWU NA GLEBOKOSC 1 metra TYLKO 2 3 metry DO TEGO JESZCZE DOCHODZI PIASEK KTORY SIE WYPELNIA DNO ZBIORNIKA

Comments are closed.