REKLAMA

Zarejestruj umowę o dzieło w ZUS

Od 2021 roku o zawartych umowach o dzieło trzeba będzie informować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Posłuży do tego krótki formularz, który będzie można wysłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Czytaj dalej
REKLAMA

W przyszłym roku będą nowe inwestycje na drogach krajowych. Zobacz gdzie

DK nr 74 Szczebrzeszyn – Szperówka

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała ogłoszenie nowych przetargów w 2021 roku, które obejmą łącznie ok. 680 km dróg krajowych. Wśród nich będzie postępowanie na rozbudowę ponad 10 kilometrowego odcinka drogi Gorajec – Szczebrzeszyn.

Czytaj dalej

ZUS informuje o rozliczeniu konta

Przedsiębiorcy otrzymali rozliczenie od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacją o zaległościach na ich kontach. Ta wiedza pozwoli im świadomie zdecydować, jakie kroki podjąć w sprawie zadłużenia.

Czytaj dalej

Nowa droga połączyła gminy Nielisz i Szczebrzeszyn

Otwarcie drogi Wielącza-Złojec połączyła dwie gminy. Foto: Urząd Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie

We wtorek (20 października) odbyło się uroczyste otwarcie nowej drogi powiatowej nr 3216L relacji: Złojec – Wielącza, która połączyła gminy Nielisz i Szczebrzeszyn.

Czytaj dalej

Kto skorzysta z branżowej tarczy w ZUS?

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej dostaną nowe wsparcie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przewiduje to piąta wersja tarczy antykryzysowej, która wejdzie w życie 15 października. Od tego dnia będzie można składać wnioski.

Czytaj dalej

Powiatowy wydział komunikacji zmienia adres i telefony

Od 8 października 2020 roku, Wydział Komunikacji przenosi się z budynku starostwa powiatowego pod nowy adres. Zmieniają się także numery telefonów do tego wydziału.

Czytaj dalej

W przyszłym roku GDDKiA ogłosi przetargi na ważne inwestycje

Mapa inwestycji drogowych. Foto: GDDKiA

W przyszłym roku GDDKiA ogłosi przetargi w naszym regionie m.in. na rozbudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku Gorajec-Szczebrzeszyn oraz zaprojektowanie obwodnicy Gorajca.

Czytaj dalej

Emerycie i rencisto: od września uważaj na zarobki

Spowolnienie gospodarcze wywołane epidemią odbije się też na pracujących rencistach i wcześniejszych emerytach. Od 1 września zmniejszy się kwota, do której mogą dorobić bez konsekwencji dla swojego świadczenia z ZUS.

Czytaj dalej

Ponad 27 tys. aktywowanych bonów turystycznych w Lubelskiem

Ponad 27,4 tys. bonów turystycznych aktywowali już mieszkańcy województwa lubelskiego (do 19 sierpnia). W sumie w regionie te świadczenia może otrzymać ponad 210 tys. osób.

Czytaj dalej

Duże zainteresowanie bonem turystycznym

Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych  ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.

Czytaj dalej

Tata na urlopie ojcowskim

Wielu mężczyzn korzysta z urlopu na opiekę nad dzieckiem przeznaczonego specjalnie dla nich, czyli urlopu ojcowskiego. Znacznie rzadziej biorą urlop rodzicielski, który – jak sama nazwa wskazuje – jest dla obojga rodziców.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE