REKLAMA

Szkoła muzyczna zaprasza do nauki

Państwowa Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 6-16 lat do bezpłatnej nauki gry na instrumentach muzycznych. Szczegóły na plakacie.

Czytaj dalej
REKLAMA

Przetarg na dokumentację obwodnicy Szczebrzeszyna

Infografika: GDDKiA w Lublinie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie ogłosiła przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) dla budowy obwodnic Szczebrzeszyna i Zamościa.

Czytaj dalej

Nowa data wyborów uzupełniających do RM

Komisarz Wyborczy po raz kolejny przełożył datę wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Szczebrzeszynie, ze względu na pandemię koronawirusa i panujące obostrzenia.

Czytaj dalej

Był tłuczeń jest asfalt. Gmina modernizuje drogi

Zmodernizowana droga w Szperówce. Foto: Tomasz Gaudnik

Gmina Szczebrzeszyn za sumę ponad 181 tys. zł zmodernizowała drogę Nr 11376L w Przedmieściu Szperówka. To nie jedyna modernizacja dróg w tym roku.

Czytaj dalej

Niedługo będzie można korzystać z nowej studni

Niebawem nowa studnia przy ul. Zwierzynieckiej, której budowę sfinansowała Gmina Szczebrzeszyn, zostanie oddana do użytku i mieszkańcy będą mogli z niej korzystać.

Czytaj dalej

Szkoła zbiera elektrośmieci

Do 14 maja trwa, organizowana przez Szkołę Podstawową Nr 1 w Szczebrzeszynie, akcja “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Za zebrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

Czytaj dalej

Gmina sadzi drzewa

Foto: Urząd Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie

Na działce gminnej przy ul. Cmentarnej w Szczebrzeszynie urzędnicy sadzili drzewa.

Czytaj dalej

Z samolotów zrzucali szczepionkę dla lisów

W dniach 24-26 kwietnia, na terenie województwa lubelskiego przeprowadzona została akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepionka była zrzucana z samolotów na tereny leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.

Czytaj dalej

Dietetyka i fitness nowym kierunkiem kształcenia w Zespole Szkół nr 2

Infografika: Zespół Szkół nr 2 w Szczebrzeszynie

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Szczebrzeszynie zachęca wszystkich absolwentów klas ósmych szkół podstawowych do rozpoczęcia nauki w branży gastronomicznej.

Czytaj dalej

Akcja „Czysta rzeka” 2021

W tym roku do akcji zgłoszono 249 sztabów z całej Polski. Jednym z nich jest sztab Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie, która już po raz kolejny weźmie udział w akcji.

Czytaj dalej

ZUS przez internet – szkolenia

W pandemii lepiej załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. To dobry moment, by spróbować internetowego kontaktu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Zamojski ZUS przygotował szkolenia dla klientów, które pomogą postawić pierwsze kroki w e-administracji.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE