REKLAMA

Ugodził kolegę nożem podczas picia alkoholu

W piątkowy wieczór dyżurny policji został powiadomiony o ugodzeniu nożem, do którego doszło na terenie posesji w jednej z miejscowości gminy Szczebrzeszyn. Natychmiast zostali tam wysłani policjanci.

Czytaj dalej
REKLAMA

Wojewoda przełożył wybory uzupełniające na maj

W związku z epidemią i rosnącymi zakażeniami na koronawirusa, wojewoda lubelski zarządzeniem z dnia 26 marca 2021 roku, przełożył datę wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej Szczebrzeszyna, które były zaplanowane na 25 kwietnia.

Czytaj dalej

Zasiłek opiekuńczy do 11 kwietnia

Foto: ZUS

W związku z zamknięciem żłobków, przedszkoli i szkół będzie można dalej korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów wydłuża zasiłek do 11 kwietnia.

Czytaj dalej

Kościół katolicki rozpoczyna Triduum Paschalne

Foto: Pocztówka wielkanocna z 1939 roku

W czwartek (1 kwietnia) w kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne, symbolizujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z powodu pandemii koronawirusa w kościołach będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób z zachowaniem obostrzeń sanitarnych.

Czytaj dalej

Dyżur ekspertów KAS i ZUS dla emerytów

Infografika: ZUS/Nadesłane

Dostałeś w tym roku PIT-11A dotyczący emerytury lub renty? Nie wiesz, co z nim dalej zrobić? Izba Administracji Skarbowej w Lublinie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapraszają na telefoniczny dyżur ekspertów w sprawie tegorocznych rozliczeń podatkowych emerytów i rencistów.

Czytaj dalej

Koronawirus: Od soboty nowe obostrzenia

Od 27 marca do 9 kwietnia w Polsce obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Zamknięte będą przedszkola i żłobki, salony urody, kosmetyczne, salony fryzjerskie oraz wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.

Czytaj dalej

Wandal zniszczył roletę i tablicę informacyjną

Foto: Policja

Za zniszczenie mienia odpowie przed sądem 27 – latek, który na terenie szkoły muzycznej w Szczebrzeszynie zniszczył roletę antywłamaniową zainstalowaną na drzwiach oraz stojącą obok szkoły tablicę informacyjną.

Czytaj dalej

Oddział covidowy będzie większy o kilka łóżek

Foto: SP ZOZ Szczebrzeszyn

Na oddziale covidowym w szczebrzeskim szpitalu przy ul. Klukowskiego, przybędzie kilka nowych łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa.

Czytaj dalej

Kobieta została okradziona przez znajomego

Mężczyzna ukradł mieszkańce Szczebrzeszyna biżuterię i kluczyki do dwóch samochodów a następnie wyjechał. Policjanci złapali go w jadącym za granicę busie.

Czytaj dalej

W liceum przy Zespole Szkół nr 2 powstanie klasa aktorska

Grafika: ZSZ Nr 2 w Szczebrzeszynie

W Liceum Ogólnokształcącym im. Zamoyskich, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Nr 2 im. dra Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie, powstaje klasa aktorska. Od nowego roku szkolnego będą mogli do niej uczęszczać absolwenci szkół podstawowych. Szkoła podpisała właśnie umowę o współpracy z Piotrem Dudą – prezesem Fundacji Sztuki Kreatywna Przestrzeń i organizatorem Festiwalu Stolica Języka Polskiego.

Czytaj dalej

Dorabiasz do emerytury lub renty? Możesz więcej

Dobra wiadomość dla pracujących rencistów i emerytów. O ponad 200 złotych wzrósł limit dodatkowego przychodu, do którego mogą dorobić bez konsekwencji dla swoich świadczeń.

Czytaj dalej
CZYTAJ TAKŻE