reklama

Spotkanie PiS z mieszkańcami miasta i gminy Szczebrzeszyn

Od lewej: poseł Sławomir Zawiślak, Krzysztof Gałaszkiewicz i Ala Kołodziejczyk. Foto: Tomasz Gaudnik

W niedzielę (5 lutego) w Szczebrzeszynie odbyło się spotkanie posła Prawa i Sprawiedliwości Sławomira Zawiślaka oraz Krzysztofa Gałaszkiewicza, szefa ARiMR w Lublinie z mieszkańcami miasta i gminy Szczebrzeszyn. Spotkanie organizowały gminne struktury Prawa i Sprawiedliwości z Alą Kołodziejczyk na czele.

 

Podczas spotkania poseł Sławomir Zawiślak wyjaśnił wiele kwestii z ogólnopolskiej polityki ale również sprawy dotyczące mieszkańców miasta i gminy Szczebrzeszyn. Poseł mówił m.in. o  przygotowywanej przebudowie drogi krajowej nr 74, od Gorajca do Szczebrzeszyna i pozyskaniu przez posła dla tej inwestycji dodatkowych pieniędzy. Dzięki temu zakończenie przebudowy krajówki będzie na wysokości Placu Tadeusza Kościuszki, a nie ponad kilometr wcześniej. Poseł PiS mówił też o budowie obwodnicy Gorajca.

Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor, regionalnego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie mówił o sprawach dotyczących rolników m.in. o środkach z Unii Europejskiej na otworzenie przez rolników działalności gospodarczej oraz o możliwości sprzedaży przez rolników produktów wytworzonych w gospodarstwie bez konieczności zakładania działalności gospodarczej. Ryczałt wynosi 2% od przychodów do 150 tys. euro rocznie. Szczegóły w ARiMR.

Mieszkańcy miasta i gminy, którzy brali udział w spotkaniu mogli zadawać pytania, na które goście chętnie odpowiadali.

Czytaj także:

21 odpowiedzi na „Spotkanie PiS z mieszkańcami miasta i gminy Szczebrzeszyn”

 • ha ha! Pani Ala teraz tutaj bryluje ? „Celebrytka” Brawo !!!

 • Pan Zawiślak niech się opamięta już promuje Panią Alę na Burmistrza Szczebrzeszyna, no kandydat to bardzo słaby,niech trochę myśli żeby naprawdę pomóc mieszkańcom Szczebrzeszyna a nie tylko udawać że chce się pomóc by wylansować swoją kandydatkę która jest po prostu bezbarwna. Przebudowa drogi krajowej nr.74? i co puszcza ruch przez ulice Partyzantów gdzie i tak ciasnota te tiry w zimie przez Szperówkę,zamiast poszukać jakiejś innej alternatywy dla tego ruchu a nie przez wąska ulicę koło kościoła św.Mikołaja?można odbić od Klemensowa na Gorajec a nie puszcza ruch przez Szczebrzeszyn,no faktycznie światły człowiek! zasługa na poziomie zerowym.

 • P. Ala: radna w radzie parafialnej, otarła się o LPR teraz udaje ,że coś robi dla miasta z ramienia PIS w starostwie tak jak wcześniej „pomagała” zakładom pracy naszego terenu. Wszędzie tyle hałasu byle tylko samej się wcisnąć. Reszta widziała to co zawsze czyli dno i wodorosty.

 • W tym okienku mogą komentować tylko równiejsi a nie równi ?! Demokracja z wyższej półki!!!

 • dajcie spokój… Szczebrzeszyn potrzebuje wreszcie kogoś młodego, z pomysłami, chęciami i wigorem. Kogoś, kto ściągnie do gminy inwestorów, pozyska fundusze unijne, tchnie życie w to śpiące miasteczko. Litości…

 • Śpiące miasteczko dzięki takim młodym, z pomysłami jak Pani Kołodziejczyk . Już pokazała jak „potrafi” myśleć szczególnie o sobie mydląc mieszkańcom oczy zlotami i zjazdami nawiązującymi do historii.

 • Bis z dnia 15.02.2017 Brawo !!!

 • A może pójść po najmniejszej linii oporu i żeby nic nie wyginęło zasięgnąć do koła rodzinnego? Czy nie najlepszym kandydatem na burmistrza będzie PO RODZINIE Dyrektor Domu Kultury? Już jeden stołeczek grzeje i apetyt rośnie w miare jedzenia 🙂

 • Niestety Dyrektor Domu Kultury jest zbyt słabym kandydatem, nie ma siły przebicia,zresztą chyba nawet obecny Burmistrz go nie lubi.

 • Burmistrz nie musi go lubić. On sam już wszystkie rozumy pozjadał, że wie jak rodzinnie się ustawić. Potrafią w każdym miejscu się ustawić tyłem do wiatru i do tych co im prawdę w oczy powiedzą. Nawet jak ktoś pluje – mówią, że deszcz pada.

 • ponoć w Wąchocku poszukują nowego sołtysa i szefa koła gospodyń wiejskich

 • A pytał ktoś w ogóle dyrektora dk czy chce kandydować bo jakoś mi się nie wydaje żeby chciał. To raczej jego poprzednik miał i ma parcie na władzę i to go kosztowało utratę stołka.

  • chce, chce, takie spotkania to bliżej żarcia, jak poprzednik miał parcie to dlaczego nie nastepca, stołki często się psują 🙂

  • nie trzeba się pytać to widać, śmieszny widok

 • Co ma do rzeczy kogo lubi burmistrz przecież nie on powołuje nowego burmistrza tylko ludzie wybierają w wyborach ale głupi ludek ze Szczebrzeszyna takich prostych rzeczy nie wie po ćwierć wieku demokracji.

 • Dyrektor dk absolutnie się nie nadaje, nad swoimi pracownikami nie potrafi zapanować (imprezy nocne, śnieg zalegał, a młode byczki palcem nie kiwną, bo do wyższych celów stworzeni, brak podstawowej kultury u pracowników- wchodząc do pomieszczenia w którym są obce osoby nie potrafi powiedzieć dzień dobry, chowają się po pokojach udając że pracują) . Zreszta obecny burmistrz tez swój chłop, wszyscy widza jak urzędniczki po sklepach w czasie pracy chodzą i w czasie pracy sobie imieniny wyprawiają— żenada za pieniądze podatników, jaki prywatny przedsiębiorca by na to pozwolił

  • Oj to ty nie jesteś na czasie. Ten od imprez nocnych wyleciał dawno temu i już się pewnie nikt nie odważy ale potwierdzam imieninki w gminie to norma.

 • Moniu! Ten „głupi ludek” ludek ze Szczebrzeszyna wie nie od dzisiaj kto kogo ciągnie i popiera w Szczebrzeszynie o czym się głośno nie mówi tylko dalej obsadza stołki „kompetentnymi” pracownikami. Przykładów już kilka wypłynęło na zewnątrz. Głośno się o tym mówiło tyle tylko, że przy zamkniętym klanie na tym się skończyło. Nie od dzisiaj wiadomo, że kto ma władzę ten rządzi.

 • Jak widać masz problem ze zrozumieniem tego co czytasz. Powtarzem, że burmistrz nie mianuje swojego następcy tylko wybierają go mieszkańcy całej gminy więc nie ma znaczenia kogo lubi czy kogo popiera.

 • czytam, czytam a tu monia broni „uciśnionych”, coś ma za uchem

 • Podobno tutaj jest dozwolona wolność wypowiedzi, ale to chyba nie na tej stronie. Admin moderuje te wypociny, które mu pasują.

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE