Droga krajowa jak po trzęsieniu ziemi

13 lutego 2013

Takich miejsc na odcinku Szczebrzeszyn - Szperówka jest więcej

Zima się jeszcze nie skończyła a jej efekty widać już na jezdniach. Szczególną “pamiątkę” zima zostawiła na drodze krajowej nr 74 na odcinku Szczebrzeszyn – Szperówka. – W wielu miejscach droga wygląda jak po przejściu trzęsienia ziemi – informują nas jadący tamtędy kierowcy. – Wzdłuż i w poprzek jezdni widać liczne pęknięcia i rozstępy.W niektórych miejscach lekko zapadł się także asfalt. Przy wspomnianym odcinku drogi nie ma żadnych znaków informujących o uszkodzeniach jezdni.

Drogą zarządza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W środę (13 lutego) próbowaliśmy się skontaktować z ich rzecznikiem prasowym, ale jak nas poinformowano, rzecznik jest nieosiągalny do 15 lutego.

Póki co, kierowcom jadącym tą trasą radzimy zachowanie ostrożności.

Do tematu jeszcze wrócimy.

13 Responses to Droga krajowa jak po trzęsieniu ziemi

 • e tam, myślałam że serio trzęsienie było

 • Tiry robia swoje ……a sluzby spia

  • A tak naprawde to ile tędy przejezdza tirów? …..Gdby nie bylo ograniczenia dla tirów to po tej drodze nie można byłoby przejechać wozem drabiniastym – taka prawda. Droga rozchodzi się sama z siebie kiepskie wykonanie to kiepska droga

   • Zbyt wiele kolego, zbyt wiele. Może dla ”szperówczanina” to jest jakaś forma rozrywki.

    • A może dla Ciebie przeczytanie i zrozumienie trzech zdań stanowi jakiś problem – bo ja po wypowiedzi “szperówczanina” nie odniosłam wrażenia, żeby była to jakaś forma rozrywki. Pozdrawiam wszystkich szczebrzeszyńskich oszołomów.

 • Na tiry można winę zrzucać ,a mi się wydaje że to po prostu nasza polska lipa i oszczędności i niegospodarność podczas budowy drogi .U Niemca pewnie nigdy by to miejsca nie miało.
  Wszyscy wiemy że tam gdzie buduje się drogę na etapie podbudowy cementowej to cement od drogowców w promocyjnych cenach można zakupić praktycznie bez limitu ,to co później narzekać .
  Jak kiedyś w innej miejscowości była robiona betonowa podbudowa to za faszkę 2 worki sami przynosili pod dom.

  • U Niemca, to tiry nie jeżdżą którędy chcą, ale tam gdzie mogą. Jeden tir niszczy drogę tak jak kilkadziesiąt tysięcy osobówek. Niektóre służby zapomniały do czego zostały powołane. Niestety jakość dróg też jest kiepska.

 • Odcinek drogi Szczebrzeszyn – Szperówka to dawna droga gminna

 • Ten odcinek powstawał za najgorszej komuny ,i nigdy nie został porządnie przebudowany -owszem dywanik był zmieniany lecz podbudowy nikt nie zmieniał.Szkoda tylko że jakość odcinka powstałego za nowego systemu jest nic nie lepsza.No ale ze starego systemu komuchy wlazły do nowych organizacji partyjnych i dalej pod innymi nazwami w stołki pierdzą .nie trzeba daleko szukać.Nasi lokalni UBECY w nowym system, zostają Dyrektorami szkół itp.

 • Pogromco ubeków zostają dyrektorami gdyż maja stosowne kompetencje , tobie widocznie tych kompetencji brakowało i lipa !
  zresztą każdemu można błądzić , tylko ten co nic nie robi nie popełnia błędów 🙂
  komuny nie ma już 30 lat , a co przez ten czas robiła “wolna polska” , bo szaleństwa nie widać

  • nie wypisuj bzdur anna, każdy wie, że to nie było błądzenie, tego towarzysza znała cała XXX lecia, niejednemu dał w kość a potem jak chorągiewka stał się demokratyczny…..kompetencje??? chyba nabyte na zjazdach partyjnych.

 • Oj tam oj tam nie przesadzajcie 😉
  Przecież to norma dlaczego akurat nasza droga ma od niej odbiegać.

 • Ser ma około tysiąca dziur.
  Polskie drogi zawstydziły ser.Polacy odkryli że piasek jest lepszym podłożem niż beton!!Teraz mamy tego skutki