
We wtorek (5 września) wszystkie kobiety w wieku 50 – 69 lat, będą mogły bezpłatnie zbadać piersi w specjalnym mammobusie, który zaparkuje w godzinach 10:00 – 16:00 na rynku miejskim w Szczebrzeszynie. Wcześniej jednak, należy się zarejestrować telefonicznie pod nr: 58 666 24 44.
Badania są prowadzone w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i są finansowane przez NFZ.
-Badania można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego. Przypominamy też, że do końca 2023 roku po raz ostatni mammografie w programie mogą wykonać Panie, które urodziły się w 1954 roku.
W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:
-nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
-lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte Panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Zapraszamy do mobilnej pracowni mammograficznej LUX MED:
Szczebrzeszyn – 5 września w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Urzędzie Miejskim, pl. T. Kościuszki 1
Adamów – 5 września w godzinach od 8.30 do 11.00 przy Urzędzie Gminy, Adamów 11B
Zamość – 6 września w godzinach od 10.00 do 16.00 przy markecie Kaufland, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1
Zachęcamy do regularnych badań i dbania o swoje zdrowie. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi, a wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w programie zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia, a dzięki stałemu monitoringowi usprawniamy kontakt z placówkami prowadzącymi dalszą diagnostykę i przyspieszamy ewentualne konieczne leczenie.
Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 , 22 338 19 60 lub poprzez formularz http://www.mammo.pl/formularz.
W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Prosimy o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
Więcej informacji na temat mammografii i Programu Profilaktyki Raka Piersi znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.
Informacje o innych badaniach z zakresu diagnostyki obrazowej na stronie www.luxmed-diagnostyka.pl