reklama

Wzdłuż Wieprza powstanie pieszo-rowerowa droga

Rzeka Wieprz w Szczebrzeszynie. Foto: Tomasz Gaudnik

Rzeka Wieprz w Szczebrzeszynie. Foto: Tomasz Gaudnik

Gmina Szczebrzeszyn planuje wybudować wzdłuż rzeki Wieprz, na jej prawym brzegu, ścieżkę pieszo-rowerową.

 

Pomysł na utwardzoną ścieżkę prowadzącą obok Wieprza pojawił się wiele lat temu. W ubiegłym roku ten pomysł odświeżyła młodzież z gimnazjum w Szczebrzeszynie. Teraz jest szansa na jego realizację. Projekt jest już gotowy.

Według niego „ciąg rekreacyjny” będzie miał 2,2 kilometra długości i 3,5 metra szerokości. Nawierzchnia ścieżki wykonana zostanie z betonu asfaltowego. Wzdłuż rzeki pojawi się mała architektura.
Pasaż będzie się łączył (za mostem) z istniejącą ścieżką pieszo-rowerową na ul. Zwierzynieckiej. Koniec trasy będzie przy moście, przy ul. Nadrzecznej.

Podczas spacerów czy jazdy na rowerze będzie można podziwiać malowniczą Dolinę Wieprza oraz zwierzęta i ptaki, które tam żyją.

Czytaj także:

11 odpowiedzi na „Wzdłuż Wieprza powstanie pieszo-rowerowa droga”

 • Tylko pod żadnym pozorem nie wycinajcie drzew na brzegu rzeki (jeśli są) bo będziecie mieli rów melioracyjny a nie rzekę. W Biłgoraju tak zrobiono i raczej się ludziom odechciało spacerów a drzewka posadzone postały może jeden sezon. Ostrzegam.

  • Zgadzam sie z przedmowcą cały urok koryta rzeki ukryty jest w starodrzewiu. Nie wycinajcie drzew juz za duzo tych placow defiladowych w Szczebrzeszynie !

  • Fajnie tylko mądrzy z Urzedu Gminy wymyślili, że właściciele oddadzą nieodplatnie grunty przez które ma przebiegać trasa

 • Bardzo ciekawa inicjatywa, tylko jedno pytanie do projektanta (projektantów) tego przedsięwzięcia, dlaczego ścieżka nie dotrze do szlaku Green Valeo w Klemensowie tylko zakończy się przy moście na ulicy Nadrzecznej i jaką będzie spełniała funkcję docierając tylko do tego mostu. Znając szczebrzeszyńskie realia obawiam się że projekt podzieli los ścieżki na ulicy Wierzbowej.

 • Panie jghrgrge masz racje i beda placic za te grunty podatek !

 • Dlaczego podejmowane są kolejne plany (bardzo ciekawe zresztą) zamiast po prostu posprzątac to co jest? Tałandy – jeden syf, ścieżka zdrowia nad Wieprzem za młynem – syf I wszystko zarośnięte. Stare przedszkole (sąd) też były plany ale ucichło a to co zobaczyłęm za budynkiem to już tragedia.
  Może zamiast ciągle wymyślac nowe projekty warto przeznaczyc pieniadze dla ludzi, którzy zajeli by się posprzątaniem miasta I okolic. Z tego co widziałem będąc w Szczebrzeszynie to jest wielu takich co oznaczają zatrudnienie jako „szlachta nie pracuje” – to niech popracuje:)

 • Pomysł super ,ciekawe czy moje wnuki to zobaczą a nie jestem stary.

 • A jak gmina zrobi, to i tak odda to jakiemuś kumplowi żeby się dorabiał ,tak jak stadion dali .

 • Niech cokolwiek zrobią, bo u nas (w porównaniu z sąsiednim Zwierzyńcem) niewiele się dzieje.
  Mamy wielki potencjał-położenie, historia, architektura, tylko w Urzędzie Miasta i Gminy po za swoim prywatnym interesem tego nie widzą.Pożyjemy-zobaczymy

  • Zgadzam się z bobem. Szczebrzeszyn ma ogromny potencjał do wykorzystania. Tylko zaległości są do nadrobienia sprzed kilkunastu lat. Każdego roku wystarczy zrobić coś dla turystyki, małym kosztem. Zwierzyniec każdego roku coś nowego dodaje małymi nakładami finansowymi. I mamy to co mamy.

reklama

reklama
OSTATNIO KOMENTUJECIE