Zakończył się ogólnopolski rajd pieszy po Roztoczu

25 lipca 2016

baner_owrp_2016

Zakończył się 57. Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy, który prowadził szlakami Roztocza. Ostatni tego typu rajd odbył się na Roztoczu w 1974 roku.

Wielu uczestników rajdu nocowało w namiotach na szkolnym boisku w Szczebrzeszynie. Foto: Janusz Kapecki

Wielu uczestników rajdu nocowało w namiotach na szkolnym boisku w Szczebrzeszynie. Foto: Janusz Kapecki

Rajd odbywał się w dniach 9 – 23 lipca, wzięło w nim udział 215 uczestników, którzy wędrowali na 3 trasach dwutygodniowych o długości od 250 do ponad 300 kilometrów. Do wyboru były trzy trasy po Roztoczu oraz dobrowolne wycieczki na Ukrainę.

Na trasach przeprowadzony został konkurs krajoznawczy przygotowany przez Bożenę Smutniak, przewodnika z Koła Przewodników PTTK im. Jana i Róży Zamoyskich. Poszczególne miejsca zajeli : 1. Jan Ślewa z Łodzi, 2.Jednoróg Czesław z Żagania, 3. Kowalski Andrzej z Łodzi, 4. Klemeński Marcin z Włoszakowic, 5.Leoniak Bartosz z Łodzi, 6.Stefańska Jolanta z Zawiercia.

Najstarszą uczestniczką rajdu była Barbara Sitarska Nowicka z Krakowa, a najmłodszą – Anielka Sochacka z Rokietnicy. Równocześnie wyróżniona została najmłodsza uczestniczka z trasy pierwszej – Magda Kowalewska z Opola. Szymon Krasowski z Poznania nagrodzony został za rolę „trębacza odpraw”oraz zdobycie największej ilości odznak turystyki pieszej.
Zakończenie rajdu odbyło się w hali sportowej OSiR w Zamościu.

57 Rajd OWRP obsługiwali:
Komandor; Janusz Kapecki, Z-ca Beata Czuk, Koordynator Edward Słoniewski, Kierownictwo trasy Roztoczańskiej; Zofia Kapecka, Robert Cymbała, kwatermistrzostwo; Robert Rogalski, Martyna Kapecka. Kierownictwo trasy Biłgorajskiej; Andrzej Czacharowski, Marian Kurzyna, Michał Czacharowski, Grzegorz Kraczowski, Kamila Czacharowska. Kierownictwo Trasy Janowskiej;Eugeniusz Mołdoch i Jarosław Lalik. Kierownictwo mety Maria Kabaczyńska, oraz Basia Bieganowska, Tadeusz Bieganowski, Waldemar Jezierski, Monika Jezierska, Maria Rzeźniak, Karol Piskorski, Alina Harkot.
Na koniec została przekazana Laska Komandorska Bartoszowi Leoniakowi, reprezentującego organizatorów 58 OWRP 2017 O/PTTK w Łodzi.

(Materiał nadesłany, oprac. GAT)