PKP zburzy budynek dworca kolejowego

12 kwietnia 2016
Budynek dworca na stacji kolejowej w Szczebrzeszynie. Foto : Tomasz Gaudnik

Budynek dworca na stacji kolejowej w Szczebrzeszynie. Foto : Tomasz Gaudnik

PKP S.A. planuje zburzyć w całym kraju prawie tysiąc dworców i obiektów budowlanych związanych z koleją, z których już nie korzystają pasażerowie. Wśród nich jest dworcowy budynek na stacji kolejowej w Szczebrzeszynie (Brody Małe).

 

Tylko w tym roku PKP S.A. wyburzy 46 obiektów dworcowych w województwach : śląskim, warmińsko-mazurskim, małopolskim, podkarpackim, wielkopolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, mazowieckim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim.

Do końca maja 2017 roku spółka zlikwiduje kolejne 912 obiektów budowlanych, w tym budynek dworca PKP w Szczebrzeszynie (Brodach Małych).

– Budynek dworca został zakwalifikowany do rozbiórki z uwagi na zły stan techniczny. Obiekt nie był użytkowany od 12 lat. Zagospodarowaniem dworca nie były zainteresowane ani podmioty komercyjne, ani przewoźnicy kolejowi, ani władze lokalne – powiedział naszemu portalowi Maciej Bułtowicz z wydziału prasowego PKP S.A.

Dawniej w dworcowym budynku mieściła się poczekalnia i kasa biletowa dla podróżnych. Jednak od lat budynek stoi pusty, a pasażerowie czekają na pociągi – na peronie.

Na stacji kolejowej w Brodach Małych wciąż zatrzymują się pociągi i zabierają pasażerów do Rzeszowa, Wrocławia, Lublina, Poznania, Bełżca i Zamościa.

(GAT)

Skomentujesz?

3 Responses to PKP zburzy budynek dworca kolejowego

  • szkoda, bo zdaje sié, że ten budynek pamięta jeszcze czasy Austriaków. Ta mała stacyjka miała jakiś taki fajny klimat, miałem okazję kiedyś wejśc na zaplecze I zobaczy jak to wszystko działa.

  • powinni zrobic aukcje, ja chetnie bym zabral te opony (po nich wiedzialem do jakiej stacji dojechalem gdy byla noc – jakies 25 lat temu) i ten piec weglowy rozpalony w zime – miodzio, nic tylko wspomnienia pozostana. A opona do ogrodka

    • Wychowałem się na tej stacji, spędziłem tam moje dzieciństwo znam każdy zakamarek tego budynku każdą wajchę do ustawiania torów.Poczekalnie piec sam w nim nieraz rozpalałem, mam super wspomnienia z tego miejsca a teraz go zburzą nie powinno tak być bo to historia tego miejsca. Kiedyś to była stacja a na niej odbywał się wielki ruch ale to było kiedyś.