reklama

Radecznica : Przejdzie orszak Trzech Króli – Szczebrzeszyn.info – wiadomości, informacje, reportaże, wywiady, zdjęcia, wideo

orszak_3_kroli

W niedzielę (3 stycznia) ulicami Radecznicy przemaszeruje orszak Trzech Króli. Monarchowie całą trasę przebędą na wielbłądach. Towarzyszyć im będą zespoły śpiewacze oraz społeczność szkolna.

Wszystko zacznie się o godz. 12. Wówczas wyruszą trzy orszaki : afrykański ze Szkoły Podstawowej w Zaburzu, azjatycki z parkingu przy kościele w Mokremlipiu i europejski z ulicy Ludowej w Radecznicy.

Około 12.30 wszyscy spotkają się w Radecznicy na placu GS. Tam będą przedstawiane jasełka i odbędzie się wspólne kolędowanie.

Następnie orszak wyruszy w kierunku bazyliki św. Antoniego. Przed Urzędem Gminy nastąpi dalsza część Jasełek m.in. spotkanie z królem Herodem, a w szopce na krużgankach obok kaplicy świętego Franciszka przy bazylice będzie miała miejsce scena pokłonu.

Około 15. w szopce zostanie odprawiona msza święta, a po niej nastąpi poświęcenie kredy i kadzidła oraz wspólne kolędowanie.

Organizatorami i pomysłodawcami orszaku są ojcowie Bernardyni z Bazyliki Świętego Antoniego w Radecznicy oraz Wójt Gminy Radecznica.

Czytaj także:

Skomentujesz?

Najnowsze info
reklama