Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

4 listopada 2015

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz zamierzające dopiero ją rozpocząć na „Tydzień Przedsiębiorcy”. W tym roku tydzień ten odbywa się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”.
Od 23 do 27 listopada poza indywidualnymi spotkaniami z ekspertami ZUS w placówkach Oddziału w Biłgoraju przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach, dotyczących m.in. rozliczania i wypłaty świadczeń, czy jakości danych w kontekście rozliczenia konta w ZUS. W seminariach będą również uczestniczyć przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji publicznych (m.in. urzędów miast, urzędów pracy, urzędów skarbowych, NFZ i KRUS). W trakcie spotkań z przedsiębiorcami przedstawiciele Zakładu będą szeroko informować o nowym narzędziu służącemu szybkiemu i bezbłędnemu sporządzaniu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych – Interaktywnym Płatniku Plus. Będzie można również dowiedzieć się więcej na temat inwestowania w poprawę bezpieczeństwa pracy przy wsparciu ZUS oraz nowej bezpłatnej usłudze doradcy ds. ulg i umorzeń, jaką Zakład będzie uruchamiał sukcesywnie od lutego 2016 r. Będzie także można założyć bezpłatny profil na PUE ZUS, umożliwiający m.in. otrzymywanie od stycznia 2016 r. elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA.
Zapisy na seminaria przyjmowane są pod nr telefonu 84 688 14 46.
Obecnych i przyszłych przedsiębiorców ZUS zaprasza do swoich placówek i do internetu na stronę www.zus.pl.

Jedno z seminariów odbędzie się w Zamościu we wtorek 24 listopada o godz. 10. Tematami będą: “Innowacyjne rozwiązania z zakresu usług elektronicznych, zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładem – formy komunikacji z ZUS poprzez PUE, COT” oraz “Rozliczenie i wypłata świadczeń”.

(Materiał nadesłany, GAT)