Zawody sportowo-pożarnicze (wyniki)

W niedzielę (8 maja) w Zwierzyńcu odbywały się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Zwierzyniec i Szczebrzeszyn z udziałem jednostek OSP.

W zwierzynieckich zawodach wzięło udział 8 dorosłych i 5 młodzieżowych drużyn z gminy Szczebrzeszyn. Rozegrano je w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.

W pierwszej kategorii najlepsi okazali się strażacy z Niedzielisk, drugie miejsce zajął zespół z Bodaczowa, a trzecie z Kątów Pierwszych.

Wśród drużyn młodzieżowych zawody w Zwierzyńcu wygrał zespół z Bodaczowa, przed Wielączą i Brodami Małymi. Po raz pierwszy wystartowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza dziewczęca ze Szczebrzeszyna.

Konkurentem drużyn OSP z gminy Szczebrzeszyn były zespoły z sąsiedniej gminy Zwierzyniec – 8 zespołów dorosłych strażaków i 5 młodzieżowych.

Turniej wygrała drużyna drużyna z Turzyńca i młodzieżowa z Topólczy. Drugie miejsce w kategorii zespołów dorosłych wywalczyła drużyna z Topólczy, a trzecie z Soch. Kolejne lokaty zajęły zespoły ze: Zwierzyńca, Wywłoczki, Żurawnicy, Kosobud i Obroczy.

Zwycięzcy obu gmin będą reprezentować Zwierzyniec i  Szczebrzeszyn na zawodach powiatowych.

Organizatorami zawodów sportowo-pożarniczych są zarządy gminne OSP i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu oraz władze samorządowe Zwierzyńca i Szczebrzeszyna.

One Response to Zawody sportowo-pożarnicze (wyniki)