Bezpłatne warsztaty edukacyjne

warsztaty_teatrnn_2015

Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na bezpłatne warsztaty edukacyjne „Drewniany Skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość” . Odbędą się one w dniach 8-9 września 2015 w Lublinie.

Warsztaty skierowane są do zamieszkałych na terenie Lubelszczyzny działaczy samorządowych, pracowników instytucji kultury, organizacji pozarządowych, lokalnych liderów oraz edukatorów zainteresowanych tematyką tradycyjnej architektury drewnianej Lubelszczyzny jako wartościowej części lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Celem warsztatów jest promocja tradycyjnej architektury drewnianej oraz edukacja w zakresie sposobów jej ochrony i rewaloryzacji. Warsztaty będą miały formę zajęć teoretycznych: wykłady i prezentacje oraz praktycznych: zwiedzanie skansenu, pokaz skanowania 3D wybranego obiektu drewnianego, zajęcia z cieślami z Polski i Norwegii. Dodatkowo zajęcia wzbogacone zostaną o wykład dotyczący ochrony drewnianej architektury w świetle pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

– Zaproszenie kierujemy w szczególności do osób zamieszkałych w miejscowościach objętych działaniami projektu: Dubienka, Wojsławice, Szczebrzeszyn, Krasnobród, Tyszowce. Są to także miejscowości, w których chcielibyśmy by w drugiej połowie września 2015 zagościła wystawa objazdowa ilustrująca dziedzictwo architektury drewnianej Lubelszczyzny – informują organizatorzy.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają koszt dojazdu do Lublina, zakwaterowania w hotelu Royal Botanic (pokoje 2-osobowe) w Lublinie, wyżywienia oraz realizacji programu a także zapewniają materiały szkoleniowe i certyfikat potwierdzający udział w warsztatach.

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 sierpnia br.  poprzez aplikację online: https://docs.google.com/forms/d/1Nw_VSi4b08m9_YlYLm4hrLAhDxmHFN03Ffs7icdPp-8/viewform

Wyniki rekrutacji organizatorzy prześlą do 1 września.

Więcej informacji o projekcie „Drewniany Skarb. Chroniąc dziedzictwo kreujemy przyszłość”:
http://teatrnn.pl/drewnianyskarb/pl/o-projekcie-drewniany-skarb/

Projekt realizowany jest przez Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN” z Lublina we współpracy z Norweskim Instytutem Badań nad Dziedzictwem Kulturowym (NIKU) oraz Vestoldmuseene IKS (Larvik Museum) w ramach funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA