“Roztocze” świętowało 85 – lecie

We wtorek (3 maja) odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie odnowionego stadionu sportowego przy ul. XXX-Lecia PRL w Szczebrzeszynie. Było to także święto 85 – lecia działalności klubu piłkarskiego “Roztocze” Szczebrzeszyn.

Było symboliczne przecięcie wstęgi przez burmistrza Szczebrzeszyna i honorowych gości oraz poświęcenie płyty boiska i obiektu przez księdza Jerzego Kołtuna, proboszcza parafii p.w. św. Katarzyny.

Później przygrywała wszystkim Orkiestra Dęta z MDK w Szczebrzeszynie. Po koncercie, prezesi Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Pryciuk i Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Marian Rapa oraz sekretarz LZPN Stanisław Sachajko, wręczyli działaczom i osobom zasłużonym dla Klubu oznaczenia związkowe.

Zarząd ZOZPN w Zamościu przyznał je z okazji 85 – lecia klubu ASPN “Roztocze”. Wyróżnienia w postaci okolicznościowych medali wręczono następującym osobom : Marianowi Mazurowi, Czesławowi Gajdkowi, Henrykowi Matejowi, Marianowi Kitowskiemu, Stanisławowi Kaziródowi i Janowi Złomańczukowi.

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej przyznał plakiety oraz odznaki honorowe lubelskiego ZPN.
Złotą Honorową Odznakę otrzymali :
1. Marian Mazur
2. Marian Kitowki
3. Zbigniew Brzuś
4. Jerzy Sawic
5. Wiesław Derkacz
6. Eugeniusz Hasiec

Srebrną Honorową Odznakę :
1. Stanisław Kaziród
2. Maria Jurczykowska
3. Andrzej Drewniak
4. Zbigniew Wiśniewski
5. Tadeusz Okoniewski
6. Andrzej Bździuch
7. Waldemar Wiatrowski
8. Sławomir Wybacz
9. Zdzisław Dzioch
10. Waldemar Brzuś
11. Andrzej Szczerba
12. Wojciech Szymczak
13. Zenon Wajstuch
14. Ryszard Sekrecki
15. Roman Pupiec
16. Bogusław Grela
17. Piotr Biurko

Plakietę 12,2 cm na 15,8 przyznano :
1. Czesławowi Gajdkowi i Janowi Złomańczukowi, w uznaniu zasług dla rozwoju piłkarstwa na Lubelszczyźnie.

Po wręczeniu odznaczeń rozpoczął się mecz piłki nożnej Oldboyów “Roztocza”. W międzyczasie odbywały się liczne konkursy, w których można było wygrać koszulki i smycze z logo ASPN Roztocze.
Był też koncert Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej i mecz wieczoru, który zgromadził liczną widownię i kibiców obu drużyn – finał  Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Zamojskiego zagrali ASPN Roztocze z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Wygrał TKS Tomasovia wynikiem 5:0.

Po meczu finałowym Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN wraz z członkiem zarządu ZOZPN Wiesławem Niemcem a także przewodniczącym Wydziału Gier ZOZPN Andrzejem Dudą dokonali dekoracji obu zespołów  okolicznościowymi grawerowanymi medalami (zawodników, kierownictwo, trenerów i prezesów obu klubów Roztocza Mariana Kitowskiego i Tomasovii Mieczysława Witkowskiego), pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci piłek meczowych.

Wieczór zakończył widowiskowy pokaz fajerwerków.

ZOBACZ ZDJĘCIA :

“Szczebrzeszyn.Info”

16 Responses to “Roztocze” świętowało 85 – lecie