REKLAMA

Szlak Green Velo ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna został symbolicznie otwarty

Szlak rowerowy Green Velo w Brodach Małych (gm. Szczebrzeszyn). Foto : Tomasz Gaudnik
Szlak rowerowy Green Velo w Brodach Małych (gm. Szczebrzeszyn). Foto : Tomasz Gaudnik

W piątek (3 lipca) w Zwierzyńcu dokonano symbolicznego otwarcia i oddania do użytku rowerzystom 10- kilometrowego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Dariusz Szewczyk, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powiedział, że : – Trasa przeznaczona dla rowerzystów została poprowadzona tak, aby uwzględnić atrakcyjne obszary Lubelszczyzny, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, ale też zabytki oraz ważne węzły komunikacyjne. Dodał jednocześnie, że : – Cały odcinek lubelski zostanie ukończony do końca września tego roku. Prace są prowadzone etapami, jest to kilkanaście odcinków.

W piątek został oddany pierwszy z odcinków trasy, ale za kilka dni ma być gotowy kolejny – biegnący na północ od Włodawy, a liczący sobie 22 km długości.

Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że : – Pierwszy zrealizowany odcinek liczy 10 km, ale do kolejnego odbioru zgłoszono już kolejne fragmenty o łącznej długości 44 km. To odcinki, które budowano od podstaw, a oznakowanie pojawiło się na trasach rowerowych już istniejących. To oznacza, że rowerzyści będą mieli możliwość przejazdu Wschodnim Szlakiem Rowerowym na lubelskim odcinku jeszcze na długo przed zakończeniem projektu, czyli 31 grudnia tego roku.

Odcinek rowerowy łączący Zwierzyniec ze Szczebrzeszynem symbolicznie otworzyli : Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Sławomir Sosnowski marszałek Województwa Lubelskiego, Jan Skiba, burmistrz Zwierzyńca.

Wschodni Szlak Rowerowy obejmie swym zasięgiem pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W województwie lubelskim długość trasy wyniesie 359 km.

ZOBACZ TAKŻE

16 thoughts on “Szlak Green Velo ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna został symbolicznie otwarty”

 1. odcinek łączący Zwierzyniec ze Szczebrzeszynem?! a ostatnio pisali że do Szczebrzeszyna ten szlak nie prowadzi. ktoś tu kogoś w błąd wprowadza.

 2. Prowadzi, prowadzi, niedowiarkowie do Szczebrzeszyna ten szlak. Że kawałek tej wspaniałej trasy rowerowej z kostki brukowej jest zrobiony, to przecież nie problem dla prawdziwego rowerzysty – turysty – sadysty. Skręca w Szczebrzeszynie gdzies ten szlak na głównej magistrali „Zwierzyniecka (Dejwid centrum) -Targówek City”. Potem chyba biegnie w kierunku Kaweczynka, ale to nie jest do konca potwierdzone przez budowniczych zasiadajacych we władzach naszej gminy. W każdym bądz razie ten fragment trasy prezentuje sie najbardziej widowiskowo z całej trasy Green velo. The end.

 3. Szanowny autorze, szlak Green Velo oczywiscie omija Szczebrzeszyn, wiec proszę nie wprowadzać czytelników w błąd. Oczywiście cześć turystów jadąc z/do Zwierzynca i tak wystąpi do Szczebrzeszyn a, część jednak będzie trzymała się szlaku. Szkoda dla Szczebrzeszyna ze jego włodarze nie zadbali o inny przebieg szlaku.

 4. Ciekawa jestem odcinka w TVP pokazującego „gwiazdy na rowerach” jadące szlakiem Green Velo przez Szczebrzeszyn, chociaż ten szlak omija Szczebrzeszyn wielkim łukiem.

 5. Proponuję upoważnić Burmistrza do wybudowania drogi rowerowej od centrum do Kemensowa – spory same się rozwiążą.

 6. określ wcześniej gdzie znajduje się centrum ! pomóż im(władzom) i nam rozpoznać to miejsce …

 7. A co z ulica slodka?. Ktos obiecal na spotkaniu przed wyborami mieszkancom i soltysowi Kemensowa, ze przed sezonem rzepakowym zostanie wyremontowana. I………………..???

 8. Już wiem, czemu się nazywa green ta droga rowerowa. Zielone zielska na poboczach tak skutecznie ją ukryły, że musi się….. green nazywać. W styczniu będzie white Velo pewnie. A rowerzyści niech będą czujni -:)))))

 9. Wczoraj pojawili się panowie z kosami spalinowymi na szlaku. Już nie będę musiała zsiadać z roweru i sprawdzać czy zza krzaków nie wyjadę pod wprost pod jakiś samochód. Ta strona jest ustawiona chyba jako startowa we wszystkich komputerach w Urzędzie Miejskim w Szczebrzeszynie, skoro taka błyskawiczna reakcja władz na wpis. Brawo Urząd Gminy i Miasta Szczebrzeszyn. Kocham was!!!.

 10. Jestem mieszkanką Bodaczowa. Przyjechałam przedwczoraj do Polski na spóźnione wakacje i niemiła niespodzianka. Zobaczyłam znak witający turystów i przejezdnych witający ich w klemensowie!!!. To do jakiej gminy należy Bodaczów?????. Ale dzisiaj wracałam ze Zwierzyńca i znów niespodzianka, Brody Małe też nie należą do Gminy Szczebrzeszyn!!!. I to wszystko za pieniądze unijne, może ktoś to sprawdzi. A ścieżka Green Velo jest zarąbista, ale tylko do Brodów, dalej w kierunku Szczebrzeszyna to nieporozumienie jakieś jest.

 11. Dziekujemy za ta nowa droge, teraz kazdy trafi prosto do tego warsztatu na osiedlu Klemensow. Inne sołectwa powinny zazdroscic zaangazowania srodkow gminy w to osiedle!!!

 12. Pierwsze 20 km dzisiaj pokonalam tym szlakiem, suuper jazda. ile km ma ten szlak?

Comments are closed.