Szlak Green Velo ze Zwierzyńca do Szczebrzeszyna został symbolicznie otwarty

Szlak rowerowy  Green Velo w Brodach Małych (gm. Szczebrzeszyn). Foto : Tomasz Gaudnik
Szlak rowerowy Green Velo w Brodach Małych (gm. Szczebrzeszyn). Foto : Tomasz Gaudnik

W piątek (3 lipca) w Zwierzyńcu dokonano symbolicznego otwarcia i oddania do użytku rowerzystom 10- kilometrowego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Dariusz Szewczyk, zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powiedział, że : – Trasa przeznaczona dla rowerzystów została poprowadzona tak, aby uwzględnić atrakcyjne obszary Lubelszczyzny, m.in. miejsca cenne przyrodniczo, ale też zabytki oraz ważne węzły komunikacyjne. Dodał jednocześnie, że : – Cały odcinek lubelski zostanie ukończony do końca września tego roku. Prace są prowadzone etapami, jest to kilkanaście odcinków.

W piątek został oddany pierwszy z odcinków trasy, ale za kilka dni ma być gotowy kolejny – biegnący na północ od Włodawy, a liczący sobie 22 km długości.

Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że : – Pierwszy zrealizowany odcinek liczy 10 km, ale do kolejnego odbioru zgłoszono już kolejne fragmenty o łącznej długości 44 km. To odcinki, które budowano od podstaw, a oznakowanie pojawiło się na trasach rowerowych już istniejących. To oznacza, że rowerzyści będą mieli możliwość przejazdu Wschodnim Szlakiem Rowerowym na lubelskim odcinku jeszcze na długo przed zakończeniem projektu, czyli 31 grudnia tego roku.

Odcinek rowerowy łączący Zwierzyniec ze Szczebrzeszynem symbolicznie otworzyli : Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Sławomir Sosnowski marszałek Województwa Lubelskiego, Jan Skiba, burmistrz Zwierzyńca.

Wschodni Szlak Rowerowy obejmie swym zasięgiem pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W województwie lubelskim długość trasy wyniesie 359 km.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA