Przyjadą dziennikarze z całej Polski

29 maja 2015
Fot. Tomasz Gaudnik

Fot. Tomasz Gaudnik

W dniach 7 – 8 czerwca na zaproszenie burmistrza, do Szczebrzeszyna przyjedzie grupa dziesięciu dziennikarzy z różnych mediów z całej Polski.

Dziennikarze będą zwiedzali miasto i jego zabytki, wezmą udział w wystawie, pokazie slajdów i posłuchają opowieści o Szczebrzeszynie. Będą też wyprawy bryczkami po słynnych wąwozach lessowych, grill i ognisko. Na zakończenie, w „Restauracji Chrząszcza” goście wezmą udział w wypiekaniu tradycyjnego cebularza.

Na pożegnanie wszyscy otrzymają upominki związane ze Szczebrzeszynem.

Wizyta dziennikarzy jest związana z promocją Szczebrzeszyna w ramach unijnego projektu pn. “W Szczebrzeszynie chrząszcz…”, realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

(GAT)

7 Responses to Przyjadą dziennikarze z całej Polski

 • W nocy z 30 na 31 maja odbędzie się ogólnopolska akcja „Noc w bibliotece”. Może zaprosić tych gości tydzień wcześniej, by zobaczyli, jak nasza, bogata i niedawno ucyfrowiona biblioteka bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Tacy zacni goście, po niezapomnianej nocy pod drzwiami zamkniętej biblioteki, podczas trwania tej ogólnopolskiej akcji mogliby coś ciekawego o stanie i rozwoju kultury w Gminie Szczebrzeszyn powiedzieć i napisać.

  • Mnie też interesują obchody NOCY BIBLIOTEK w naszym mieście. Panie zajmujące się tą instytucją KULTURY mają niezwykle szerokie pole do działania, ale któż by się angażował i zostawał po godzinach, ech…

 • Kiedyś już była u nas Telewizja Objazdowa. Do dziś można obejrzeć M. To dopiero była promocja. 😉

 • Przyjadą dziennikarze z całej Polski… O.K.
  Posłuchają gawędy, pochodzą po błocie lessowym, przejadą się bryczką z kuniami, zjedzą kiełbachę i zagryzą cebulą.
  Ciekawa promocja.
  Długo nad tym tam myśleliście?

 • Na pewno zobaczą plany inwestycji, która wstrząśnie gmina Szczebrzeszyn, czyli………………… (ściezka rowerowa czy bajoro??)

  • Czy to prawda, że Gmina Szczebrzeszyn pozbyła się w dość ciekawy a według mnie bardzo niekorzystny sposób – utrata wpływów do kasy miejskiej ok 5 tys miesięcznie – i zamiany/ utraty ! / gruntów pod Biedronką na znacznie mniejsze i na dodatek z budową drogi dojazdowej z funduszy Gminy grunty obok ? – Firma dzierżawiąca budynek Biedronce wcześniej na 30 lat zwolniona została z podatków ? . Obecny przyszły właściciel gruntów pod Biedronką nie musiał by zbudować zjazdu za ok 2 miliony do planowanej stacji paliw na ulicy Zwierzynieckiej. W tę sprawę bardzo zaangażowani się Pan Burmistrz Mazur, Pan Banaszkiewicz i Pan Drożdżyk . Jaki interes finansowy ma z tego Gmina, to jest bardzo wątpliwe – utrata gruntów w centrum miasta i wpływów do budżetu ?. Więc rodzi się Pytanie czy interesu w tym nie mają w/w Panowie którzy tak forsowali uchwałę w tym temacie na sesji ?