Rozpadła się LGD Dolina Wieprza i Poru

9 kwietnia 2015

Rozpadła się Lokalna Grupa Działania “Dolina Wieprza i Poru”. Jej członkiem była także gmina Szczebrzeszyn. Wszystko przez zmianę przepisów dotyczących tego typu stowarzyszeń.

W “Dolinie Wieprza i Poru”, oprócz Szczebrzeszyna, były gminy : Nielisz, Radecznica i Sułów. Od lat wspólnie pozyskiwały środki unijne. Grupa  prawdopodobnie zakończy działalność.

Teraz Szczebrzeszyn chce przystąpić do LGD “Nasze Roztocze”, w której są już inne roztoczańskie gminy: Adamów, Józefów, Krasnobród, Zwierzyniec i Zamość. Wśród tych turystycznych miejscowości brakowało tylko Szczebrzeszyna.

Na ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę intencyjną wyrażającą wolę przystąpienia gminy Szczebrzeszyn do Lokalnej Grupy działania “Nasze Roztocze” w celu wspólnej realizacji programu Leader w nowym okresie programu na lata 2014-2020.

Z decyzji o przystąpieniu do nowego stowarzyszenia jest zadowolony burmistrz Szczebrzeszyna.

– Podjęliśmy decyzję o przyłączeniu się do LGD “Nasze Roztocze”. To będzie silna grupa – cieszy się Marian Mazur, burmistrz Szczebrzeszyna

Lokalne grupy działania są rodzajem partnerstwa zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji i mieszkańców danego obszaru. Ich celem jest pozyskiwanie środków finansowych z funduszy unijnych w ramach Lokalnych Strategii Rozwoju.

6 Responses to Rozpadła się LGD Dolina Wieprza i Poru