6. Konkurs gitarowy szkół muzycznych z Lubelszczyzny

W piątek (27 lutego) Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie zaprasza do Miejskiego Domu Kultury na 6. Konkurs Gitarowy.

Uczestnicy konkursu zaprezentują się w trzech kategoriach. Pierwsza – etiuda i utwór dowolny oraz dwie pozostałe – forma klasyczna i utwór dowolny.

Występy uczestników oceniać będzie Jury w składzie : przewodniczący – mgr Dariusz Kupiński, wykładowca oraz doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członek – dr Ewa Jabłczyńska, Instytut Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz mgr Grzegorz Wziątka nauczyciel PSM I st. w Leżajsku oraz w PSM I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli.

Uczestnicy otrzymają dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe. Najlepszy wykonawca w konkursie otrzyma nagrodę Grand Prix w postaci gitary klasycznej marki Martinez, którą ufundowała gdyńska firma Interton.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godz. 10. Po przesłuchaniach nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów oraz nagród. Koncert w wykonaniu Kupiński Guitar Duo organizatorzy zaplanowali na godz. 16.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA
Włącz powiadomienia    OK Nie, dziękuję