REKLAMA

Bezdomny mężczyzna szuka pomocy (wideo)

Na skrzynkę pocztową Szczebrzeszyn.info trafił link do filmiku wideo o bezdomnym mężczyźnie o imieniu Ireneusz, który błąka się po Szczebrzeszynie. Nie trudno zauważyć, że jest zima i minusowe temperatury, ale nikt nie chce udzielić mu pomocy.

Mężczyzna ma około 40 lat. Nocuje w pustostanach, a w dzień koczuje w parku. Nie ma co jeść. Irek pracuje dorywczo.

ZOBACZ TAKŻE

40 thoughts on “Bezdomny mężczyzna szuka pomocy (wideo)”

 1. Pan naduzywa alkoholu i go dlatego wyrzucaja z miejsc zamieszkania. Pomoc moze znalezc sam rzucajac alkohol leczac sie i szukajac pracy. Poza tym ma rodzine ktora powinna go wesprzec.

  1. Trzeba pomóc w jakiś sposób i ktoś powinien się tym zająć. Co będzie , jeżeli temu człowiekowi stanie się coś złego ?

 2. Jeśli człowiek nadużywa alkoholu i nie może samodzielnie wyjść z alkoholizmu, to znaczy, że nie może liczyć na żadną pomoc ze strony Pomocy Społecznej czy Kościoła ?No pewnie, lepiej żeby zamarzł, wtedy OPS będzie miał problem z głowy. Ważne, żeby tym paniom było ciepło i miały pełne portfele. To najwyższy czas, żeby przeprowadzić gruntowną kontrolę tego ośrodka „pomocy”, bo nie spełnia swojej roli. Wystarczy prześledzić ilu osobom bezdomnym ze Szczebrzeszyna i w jaki sposób udzielono pomocy w ostatnich 10 latach. Nie wspomnę o całodziennych spacerach pań po sklepach w ramach „opieki społecznej”. Panie Burmistrzu! Proszę zrobić tam porządek.

 3. A może trzeba by pomyśleć o rozpisaniu konkursu na kierownika ośrodka pomocy i przy okazji biblioteki, na całym świecie tak to funkcjonuje. Panie burmistrzu daliśmy Panu mandat zaufania to może czas na konstruktywne działania w tym zakresie.

 4. a po co konkursy jak ma wokół wartych siebie, jakby zrobił porządek ze swoją „rodzinką” to może wtedy zobaczylibyśmy że ma jaja

 5. co z tego ze ogłoszą konkurs jak wymagania będą pod konkretną osobę, cztery lata spokoju, M.M. krzywdy nie zrobi chyba że jakaś kontrola 🙂

 6. Są przecież noclegownie dla bezdomnych. Tyle tylko ze tam nie wolno pić i tu pojawia się problem… Z drugiej strony, skoro jest kasa na alkohol i tytoń to dlaczego ktoś ma dawać na jedzenie. Ja rozumiem, ze to jest problem alkoholowy i łatwo się mówi komuś kto nigdy nie miał problemu z nałogiem, ale z drugiej strony jak długo można pomagać komus, komu nie da się tak naprawdę pomoc… Najłatwiej mieć pretensje do opieki społecznej i władz miasta o swój los. Myślę ze jednak należałoby cos samemu zrobić aby żyło się lepiej.

 7. Kto w lecie szuka ławeczki i chłodu w zimie cierpi z głodu, proponuję temu panu dać wędkę a nie złapaną rybę, pisze:

  Nie głodny

 8. Podobno ten Pan porządnie nadużywa alkoholu i porąbał meble w zimie żeby mieć czym palić.

 9. A ja nie mam na ZUS, i co z tego? Trzeba sobie radzić, jak nie potrafi uszanować pomocy państwa, to niech idzie do pracy.

 10. W kazdym cywilizowanym kraju odpowiednie instytucje pomagaja ludzom ktorzy sami sobie pomoc nie potafia. U nas te instytucje tez sa.

 11. Mieszkanie sprzedał podobno za grosze,miał mieć za to stary dom i opiekę ale jak widać i to mu zabrali.Ktoś go perfidnie wykorzystał,a jak wiadomo alkoholik sprzeda wszystko żeby mieć na picie.Szkoda Irka bo to nie jest głupi człowiek,zawsze się ukłoni i pomoże jak widzi że ktoś tego potrzebuje.Gdyby się instytucje wzięły za to i mu pomogły myślę że znalazłby jakąś pracę choćby i dorywczą i nie byłby dla nikogo ciężarem i problemem.Ale trzeba chęci z obu stron.Podpisuję się pod poprzednimi komentarzami że w gminie najwyższy czas zrobić porządki i zatrudnić ludzi którzy chcą i wiedzą jak takie problemy rozwiązywać a nie siedzieć na ciepłych posadkach .O opiece społecznej już nie wspomnę bo to temat ciągnący się od wielu lat .Wszystko w rękach pana burmistrza niech pokarze że słusznie dostał kredyt zaufania na następną kadencję.pozdrawiam

  1. Tak to prawda niech się zgłośi do Zbigniewa K.z którym wymienił swoje mieszkanie w bloku na szaturę za domem Zbigniewa za psie pieniądze a może tylko za winko bo istniał bar,a teraz już nie??

 12. dlaczego ktoś kto mu życia nie zmarnował miał by mu życie ratować ? zrobił to świadomie. zaczynając dorosłe życie miał świadomość obowiązków i zagrożeń. lekceważąc je pozbawił się sam tego czego teraz niejako żąda. skoro więc sam rezygnuje z to potem nie wyciągam po to ręki. nie każdy ma na co zasłużył. ale ten Pan w dużym stopniu. no i współczuje owszem, ale to by było nie wychowawcze nawet dla społeczeństwa w gminie. bo są ludzie potrzebujący naprawdę nie z własnej winy, a nie tak jak Pan. Masz Pan coś chciał

 13. Ten pan Jrek powiedział gdzie jest jego zameldowanie ale nie powiedział że to mieszkanie w bloku sprzedał za psie pieniądze albo za alkohol Zbigniewowi K. gdzie spędzał lata w jego barze, pracując dla niego .W zamian za ten drewniany domek za jego domem .Taka jest prawda!!!

 14. Wystarczy przestać pić Panie Ireneuszu a zacznie się wszystko układać przecież w gminie są biedniejsi i dają sobie radę Powodzenia !

 15. No właśnie picie alkoholu jest dla zamożnych a nie dla ludzi którzy nie mają pieniędzy ,chleb i mleko jest tańsze można by rzec alkohol równa się kawior.

 16. Wszystko się zgadza co tu jest napisane,brakuje tylko wiedzy na temat -czym jest nałóg?Człowiek może by i chciał zmienić swoje życie ale jest alkoholikiem i sam sobie nie poradzi,ktoś kto nigdy nie miał takiego problemu nie wie jak go rozwiązać i wypisuje głupoty.Potrzeba naprawdę silnej woli i pomocy by z tego wyjść a jak wiadomo nie wszystkim się udaje,a jeśli się uda to czasami na zawsze albo tylko na jakiś okres czasu.Idiotyczne jest stwierdzenie że alkohol jest dla ludzi bogatych.Wśród bogaczy i osób sławnych jest masę alkoholików,narkomanów,lekomanów.Mimo że mają pieniądze i rodziny,dom nie mogą wyjść z nałogu.Ilu z nich popełnia w końcu samobójstwo?Pytam więc jak ten człowiek ma sobie z tym poradzić nie mając niczego?Nie poradzi sobie ,tylko będzie żebrał o kolejną złotówkę żeby się zalać i stracić choć na parę godzin kontakt z rzeczywistością aby nie czuć chłodu głodu i poczucia beznadziei.

 17. Mozna mu mowic -wez sie w garsc ale on tego wlasnie nie potrafi. Do kazdego uzalenienia po pewnym czasi dolacza depresja ktora nie pozwala.

 18. do depresji często dochodzi renta. gdzie renta 😉 dawaj rentę 😀 hahhahha

 19. To nie alkoholik, tylko zwykły moczymorda o lepkich rękach i nierób przepił mieszkanie i wszystko co w nim było wg przysłowia- Nóżki co chcecie butki czy wódki ??- Wódki !! to chódżcie boso… Także tego chorego pacjęta mi nie żal…

 20. lala popatrz na swoje błędy, aby zwracać komuś uwagę trzeba samemu być w porządku. Co do alkoholizmu to po to masz internet poczytaj sobie.

 21. Czytam i czytam lecz nie wiem czym sie rozni alkoholik od moczymordy i kto to jest chory pacjent . Czy to ty? Jesli pacjent to napewno chory. Nawet brak polskich liter na klawiaturze bierzesz za bledy. Ojoj!

 22. Co do wytykania błędów to Ty zacząłeś a polskie znaki piszesz poprzez naciśnięcie prawego klawisza Alt+L,S,C Uzyskasz Ł,Ś,Ć . Co do artykułu chyba jakiś nieodpowiedni znalazłeś.

Comments are closed.