Nocna opieka medyczna jednak pozostanie

W wyniku postępowania konkursowego ogłoszonego przez lubelski oddział NFZ w zakresie udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu zamojskiego został wybrany jeden świadczeniodawca.

Od 1 marca opiekę zdrowotną w nocy i święta będzie prowadził szpital wojewódzki im. Jana Pawła II w Zamościu. Oznacza to jednocześnie likwidację takiej opieki w szpitalu w Szczebrzeszynie.

Po negocjacjach  z zamojskim szpitalem opieka taka zostanie zachowana.

– Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczebrzeszynie zawarł porozumienia z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim w Zamościu w sprawie wydzielenia obszaru administracyjnego z powiatu zamojskiego i utworzenie dodatkowego miejsca na udzielanie świadczeń w szpitalu w Szczebrzeszynie – informuje Ryszard Czabała, dyrektor SP ZOZ w Szczebrzeszynie.

Od 1 marca świadczenia zdrowotne z zakresu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez lekarzy i pielęgniarki od poniedziałku do piątku, w godzinach 18. – 8. rano dnia następnego.
W soboty, niedziele i święta od 8. do 8. rano dnia następnego. Przyjmowanie pacjentów odbywać się będzie w szpitalnej izbie przyjęć przy ul. Klukowskiego 3.

Po pomoc w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą mogli się zgłaszać pacjenci z gmin Szczebrzeszyn, Sułów, Radecznica, Nielisz i Zwierzyniec.

Skomentujesz?

13 Responses to Nocna opieka medyczna jednak pozostanie

 • SUPER. A jednak coś władze miejskie robią dla mieszkańców.DZIĘKUJEMY

 • Bardzo dobra wiadomość!!! Mam małe dziecko i przerażała mnie wizja nocnych wyjazdów do Zamościa w sytuacjach gdy pomoc może być potrzebna natychmiast. Dziękuję i ukłon w kierunku Dyrektora szpitala w Szczebrzeszynie!

 • Panie dyrektorze jest pan wielki!!!
  Hmmm… tylko co mają do tego władze?

 • A jak myślisz?

 • Pieknie,swietnie ze sie dogadali panowie Dyrektorzy!! ale mam pytanie-gdyby sie nie dogadali to co? nie udzieliliby pomocy osobie,ktora tego by potrzebowala??!! znaczy ze co-dziecko roczne ,ktore goraczkuje ( 40stopni ) nie zostaloby przyjete??!! A co maja zrobic matki ( i nie tylko) ktorym dzieci choruja przed 1 marca?!! Czy maluch goraczkujacy ( 40 stopni dla takiego maluszka to jest wielki wysilek dla organizmy zwazyszy na to ze jego organizm dopiero TWORZY uklad odpornosciowy-zatem i slabszy jest przy wirusie,bakterii) nie zostalby przyjety w szpitalu szczebrzeszkim ??!!! bylby to najwiekszy absurd z jakim sie spotkalam !! :/

 • [pan pani anonim i nn ]nie zachwycajie to było ukartowane na wierchu aby zrobić zamęt coby obywatel drugiej kategorji dziekował małemu i robił z niego wielkiego. Temu niby to wielkiemu doda się kasiory bo ma i tak przynajmniej o połowę za dużo.Ale to niby on dokonał cudu. W ramach oszczędności zabierze się pielęgniarkom bo nie ma z czego oto cały cud .Duzi-malutkich wieszają ……………

 • ALE URWAŁ!!!

 • Kurde ten wykaz zarobków mnie trochę powalił pytanie czy to jest adekwatne do wysiłku wkładu i nakładu pracy, która Pan Burmistrz wykonuje-oczywiście że nie!.banalne wiem ludzie harują po szkołach i jak maja 2 tys to dobrze.Sprawiedliwości nie znajdzie …gromadka adorujących się wzajemnie facetów zatwierdza pobory koledze …
  Mimo to bardzo dobrze że opieka jest całodobowa, myślę że to fundamentalna rzecz dla naszego lokalnego społeczeństwa.
  Pozdro

 • jest OK jeżeli nie zaciągają kredytów

 • jes ok jeżeli nie biorą kredytów

 • kurczę, co do pensyjki szanownego burmistrza, to takie same pieniądze dostaje Hanna Gronkiewicz-Waltz, a zdaje się, że rządzenie Warszawką a Szczebrzeszynem to trochę różne bajki… ehhh! Rado Wzajemnej Adoracji (czyt.Rado Miasta) zejdź na ziemię!!!!

 • nie no burmistrz i jego chłopcy krzywdy sobie nie dadzą zrobić