Gminne święto plonów’ 2014

W niedzielę (7 września) odbędą się w Szczebrzeszynie „Dożynki Gminne”. Zapraszają na nie : Burmistrz Szczebrzeszyna i Rada Miasta.

Tegorocznym starostą dożynkowym został Mirosław Parczała z Wielączy Kolonii, rolnik uprawiający razem z żoną Bożeną na 20 hektarach (część dzierżawiona) pszenicę, rzepak i buraki cukrowe. Ma troje dzieci. Z kolei starościną jest Bożena Ordyniec z Bodaczowa, która razem z mężem Andrzejem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 5 hektarów. Uprawia w nim głównie kukurydzę na kiszonkę i zboża na paszę dla bydła.

Program wygląda następująco : O godzinie 12. korowód dożynkowy przemaszeruje na rynek miejski, gdzie odprawiona zostanie msza święta. Przed mszą wygłoszone zostaną przemówienia okolicznościowe. Pół godziny później rozpocznie się nabożeństwo. Po mszy, o 14. rozpocznie się blok artystyczny, a w nim : koncert Orkiestry Dętej „Echo Kniei” i „Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej”.

Od godziny 16. do północy potrwa „Dożynkowy Blok Taneczny” z zespołami : MeGustar, Shine, Voyager i No Name.

Dożynkom towarzyszyć będą wystawy rolnicze, kiermasz sztuki ludowej oraz atrakcje dla dzieci.

(MDK, GAT)

2 Responses to Gminne święto plonów’ 2014

  • a tak swoją drogą to za co rolnicy będą dziękować burmistrzowi podczas tych dożynek – w jaki sposób przyczynił się i w czy pomógł podczas żniw może za to że mamy najwyższe podatki w powiecie zamojskim , i jeszcze mu wieńce strojne szykować

  • Ależ atrakcje dla dzieci 🙂