Leczenie nocne tylko w Zamościu?

Od 1 marca w centrum lekarza rodzinnego, działającego przy izbie przyjęć szczebrzeszyńskiego szpitala, nie będzie nocnego dyżuru lekarza.

Dotychczas lekarz przyjmował pacjentów od godz. 18 do 8 rano. Od marca chorzy będą zmuszeni jechać do Zamościa. Dlaczego ?

– Dla powiatu zamojskiego ogłoszono konkurs na podstawową opiekę zdrowotną w zakresie świadczeń nocnych i świątecznych tylko dla jednego obszaru kontraktowania świadczeń (176 tys. mieszkańców ). Do tej pory takie obszary były trzy, rejon Szczebrzeszyna, miasta Zamościa i powiatu zamojskiego w pogotowiu – mówi Ryszard Czabała, dyrektor SP ZOZ w Szczebrzeszynie. – To spowoduje, że nasi pacjenci nie będą przyjmowani w centrum lekarza rodzinnego, a świadczenia najprawdopodobniej będą udzielane tylko w Zamościu – tłumaczy dyrektor.

W związku z tą sytuacją na styczniowej sesji radni zgodzili się na wystosowanie do lubelskiego oddziału NFZ pisemny protest w związku z zaistniałą sytuacją.

W ubiegłym roku szpitalne centrum lekarza rodzinnego przyjęło prawie 5 tys. pacjentów ze Szczebrzeszyna i gmin sąsiednich : Radecznicy, Zwierzyńca i Sułowa.

Do tematu jeszcze powrócimy.

„Szczebrzeszyn.Info”

Skomentujesz?

3 Responses to Leczenie nocne tylko w Zamościu?

  • to jest karygodne i wymaga szerszego protestu! Nie mozemy pozwolic na pozbawienie nas tak istotnej, podstawowej opieki zdrowotnej w godzinach 18-8!!! Dojazd na Jana Pawla do Zamoscia to ok 30 minut, a czesto konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarska, szczegolnie w przypadku malutkich dzieci i ludzi starszych! Jakim prawem ekonomia ma decydowac o zdrowiu i zyciu mieszkancow Szczebrzeszyna i okolicznych miejscowosci???!!!! NIE MOZEMY NA TO POZWOLIC!!!!!

  • ekonomia ządzi juz dawno niedawno zadzi u nas powinni zamknąc szpital tak jak było juz w planach ekonomicznie pa3ąc w przyszłosc za 20 30 lat cała sciana wschodnia sie wyludni do opuszczenia korzeni zmusza nas polityka EU dlatego biore tobołek i ekonomicznie ruszam w EU szukac lepszego zycia h… wam w d.. spotkamy sie za 20 lat.Dowidzenia.