Zdjęcia z szczebrzeskich dni tradycji

19 sierpnia 2014

Od 12 do 14 sierpnia odbywały się w Szczebrzeszynie “Dni tradycji”, które są nawiązaniem do organizowanych w latach ubiegłych “Dni trzech kultur”.

W ramach “Dni tradycji” do Szczebrzeszyna przyjechało “Muzeum na kółkach”, czyli interaktywna wystawa Muzeum Historii Żydów Polskich, której celem było przybliżenie w skrócie historii tysiąca lat dziejów społeczności żydowskiej w Polsce.’

W nawiązaniu do kultury prawosławnej zagrał zespół “NTD” i “Z lasu” oraz odbyła się projekcja filmu “Olmany”.

Nie zabrakło warsztatów, podczas których można było się nauczyć śpiewu tzw. białym głosem, wyrabiania pająków z bibuły czy glinianych naczyń na garncarskim kole.

Z okazji otwarcia wystawy obrazów z kolekcji ks. Tadeusza Sochana z Górecka Kościelnego można było posłuchać zespołu “Wójtowianie” z Krasnobrodu.
W kościele św. Katarzyny można było posłuchać pieśni maryjnych w wykonaniu Agaty Harz, której na lirze korbowej akompaniował Remigiusz Mazur-Hanaj.

W ostatnim dniu “Dni tradycji” na rynku miejskim zagrał zespół Macieja Fortuny, który dał koncert z okazji Roku Oskara Kolberga, następnie zaprezentował się trio klezmerskie Magdy Brudzińskiej i Koromysło Folk Maszyna.