Szpital w Szczebrzeszynie czeka remont

Wkrótce rozpocznie się gruntowny remont szpitala w Szczebrzeszynie.

Przerwy w pracy i przymusowych urlopów obawiają się pracownicy szpitala.
– Krążą takie pogłoski, że pracownicy będą wysyłani na bezpłatne urlopy. Czy to prawda ? – pytał na styczniowej sesji Mariusz Drożdżyk, przewodniczący Rady Miejskiej.

– To wszystko będzie zależało od dokumentacji projektowo-technicznej. Zanim zostanie zamknięta dokumentacja to przeprowadzimy szeroką dyskusję na temat założeń technicznych, funkcjonalnych oraz harmonogramu realizacji tego remontu. – uspokajał Ryszard Czabała, dyrektor SP ZOZ w Szczebrzeszynie.- Pracownicy powinni spokojnie pracować i realizować swoje zadania – mówił dyrektor.

Co się zmieni ? Dzięki pozyskaniu unijnej dotacji poklasztorny budynek ma się zmienić nie do poznania. Po remoncie, w ma w nim powstać miejsce na szatnię oraz na wózki dziecięce i inwalidzkie osób przychodzących. Wykonane będą toalety dla osób niepełnosprawnych, przebudowane toalety dla pacjentów i personelu.W ramach prac powstanie zadaszenie wejścia do izby przyjęć wraz z podjazdem dla karetek. W planach jest także przebudowanie bloku operacyjnego i wydzielenie pomieszczenia na salę wybudzeń oraz przystosowanie sal dla pacjentów i pozostałych pomieszczeń z zachowaniem prawidłowego układu funkcjonalno-technologicznego.
Na piętrze plany przewidują przystosowanie pomieszczeń oddziału wewnętrznego i ginekologicznego na potrzeby oddziału wewnętrznego. Ponadto przebudowane zostaną klatki schodowe (stała i awaryjna), wydzielone zostaną pomieszczenia na gabinet badań endoskopowych wraz z wyposażeniem.
Po remoncie również piwnice zostaną wykorzystane i dostosowane na potrzeby centralnej sterylizatorni oraz jako pomieszczenia techniczne.

W budynku głównym szpitala przeprowadzony zostanie remont stropów drewnianych na poziomie parteru i pierwszego piętra. Na parterze roboty budowlane będą polegały na wyburzeniu części istniejących i wykonaniu nowych ścianek działowych z uwagi na lokalizację i zmianę powierzchni pomieszczeń. We wszystkich salach położone zostaną płytki.

Inwestycja jest realizowana w ramach unijnego projektu „Dostosowanie budynku szpitala SP ZOZ w Szczebrzeszynie do obowiązujących uregulowań prawnych gwarancją wysokiej jakości usług medycznych”. Jego wartość wynosi ponad 3 mln zł (dokładnie 3 343 020,00 zł).

„Szczebrzeszyn.Info”

Skomentujesz?

4 Responses to Szpital w Szczebrzeszynie czeka remont

  • Te budynki nie są w rejestrze zabytków? Parę latek już mają.

  • Napiszcie prawdę, że od 1marca izba przyjęć nie będzie przyjmowała chorych. Najbliższa izba przyjęć dla Szczebrzeszyna, Radecznicy, Zwierzyńca, Sułowa itd znaduję się w Zamościu. Dziękujemy NFZ !!!

  • Czemu nie podajecie, że od 1marca izba przyjęć ma być zlikwidowana ?

  • Czyli jak będziesz chciał się dostać do szpitala w Szczebrzeszynie, to musisz jechać do Zamościa?