Na cmentarz z workiem na śmieci ?

29 października 2013

PARAFIA_ZADUSZKI_2013

Parafianie i rodziny zmarłych, którzy będą odwiedzać w dniu Wszystkich Świętych groby bliskich na cmentarzu parafialnym w Szczebrzeszynie muszą się zaopatrzyć w worki na śmieci. Tak wynika z apelu wystosowanego na stronie internetowej parafii św. Mikołaja w Szczebrzeszynie.

„Prosimy zabierać ze sobą zużyte znicze i wszelkie nieczystości. Nie mamy pieniędzy na wywóz śmieci. Utoniemy w śmieciach! Taka praktyka już istnieje w wielu parafiach np. w Wielączy i Janowie Lubelskim” – apeluje autor wpisu na stronie parafialnej.

Każdego roku do swoich zmarłych bliskich przyjeżdżają setki osób nie tylko z gminy Szczebrzeszyn. Przyjeżdżają rodziny zmarłych z całej Polski i zagranicy. To dzień wyjątkowy dla wielu osób.

– Trudno sobie wyobrazić, żeby te osoby zabierały w podróż powrotną śmieci z grobów – dziwi się starsza kobieta idąca na cmentarz.

Nie trudno sobie wyobrazić, że jeśli ktoś zastosuje się do apelu wystosowanego przez parafię, to zużyte znicze i kwiaty z grobów wylądują w przydrożnych rowach lub koszach należących do gminy.

O konsekwencjach nie dostosowania się do prośby parafii autor wpisów nie informuje.

(GAT)

Skomentujesz?

13 Responses to Na cmentarz z workiem na śmieci ?

 • NIE RÓBCIE KOSZTÓW KOŚCIOŁOWI!!! PRZECIEŻ KAŻDY KSIĄDZ LEDWO CO WIĄŻE KONIEC Z KOŃCEM. TYLE JEST TERAZ WYDATKÓW!!! KOBIETY, ALKOHOL, FAJKI I INNE RZECZY ,POZWALAJĄCE ZATRUĆ SUMIENIE ZPASKUDZONE KŁAMSTWEM I OBŁUDĄ, CIĄGLE DROŻEJĄ. LUDZIE, MIEJCIE SERCE I DAJCIE ŻYĆ

 • PROPONUJE WSZYSTKIE ŚMIECI SKŁADOWAĆ POD TYM DOMKIEM ZA KOŚCIOŁEM. KSIĄŻE SOBIE Z NIMI PORADZI CZARODZIEJSKIM ZAKLĘCIEM

 • wstyd co Ci księża już wymyślają!!!przecież administratorem cmentarza jest jeden z Panów posiadających firmę pogrzebową,też ceni swoje usługi dość wysoko,tak że nie jednej rodziny nie stać by było na pochówek…zachowujecie się jak „hieny cmentarne”nie liczy się nic tylko kasa,ale jest jedna sprawiedliwość która nas czeka,śmierć-wtedy nie pomogą pieniądze,nikt się nie wykupi od niej!!!

  • KOLO ON
   niestety mylisz sie
   adminem cementary jest proboszcz
   pan z firmy pogrzeb placi mu placowe od kazdego wykopanego „M2”
   wiec kasy powinien na wywóz smieci miec
   i o porządek na cementary powinien admin parafii sie troszczyc
   no ale nawet sie nie mogli obaj księciunie z miasta pogodzic w kwestii mszy na cementary – żenada – kapłani

 • Dobrze Administrator zauważył, wszelkie śmieci wylądują za płotem ale co to obchodzi kler.

  Parking przed cmentarzem również pięknie oświetlony! Aż miło wyjść wieczorem, tym bardziej w tak ważne święto wszystko powinno być dopięte… ale wiadomo – duch święty.

 • wszystkie śmieci proponuję złożyć za plebanią.Kochani księża co Wy wymyślacie !
  Po to jest śmietnik obok cmentarza i tam od lat śmieci są składowane. Mnie guzik obchodzi stan finasów Ks.Proboszcza.Jest Ksiądz administratorem cmentarza czy nie ? Jeżeli tak to księdza obowiązkiem jest zadbanie o porządek a nie zobowiązywanie wiernych do zabierania smieci do domu. To istny absurd. Tak jak księdza zupełnie nie obchodzi czy rodzina ma pieniądze na pochówek kogoś z rodziny,tak mnie nie obchodzi co ksiądz zrobi ze śmieciami.To problem księdza proboszcza.

 • No i teraz tak: każdy z obywateli jest zobligowany do płacenia abonamentu śmieciowego. Skoro każdy płaci, to w czym rzecz? Instytucja odpowiedzialna za to powinna odebrać śmieci i z cmentarza – przecież te śmieci generują ci sami ludzie, którzy płacą ‚abonament’?

 • To będzie ciekawy widok, ludzie z worami na plecach, zasuwający kawał drogi, bo dojazd zamknięty, najlepiej jakby wszyscy przebrali się za Mikołaja, to by te worki bardziej pasowały 😉

 • Jawna kpina ,proboszczowi tylko kasa i kasa w głowie ,na drzwi rok zbierał
  Przypomnę że za pogrzeb 1400 zł za ślub podobnie a księciunio chce by w ramach oszczędności ludziska śmiecie zabierali do domu.TO SĄ JAJA.
  Trzeba by go od nas pogonić jak to inni zrobili a po odejściu mszę dziękczynną odprawić że, poszedł do czarta.

 • panowie księża,weźcie się uderzcie w piersi i pomyślcie,jesteście księżmi z powołania czy tylko dla kariery(kasy)wstyd żeby na mszy mówić o zabieraniu z cmentarza zużytych zniczy czy wiązanek,za to bierze pieniądze pan opiekujący się cmentarzem,za wywożenie śmieci,dbanie o cmentarz itp….mam nadzieję że obecny Papież weźmie się za Wasze „cenniki”bo wam tylko żyć nie umierać,jeszcze bym zapomniał o księdzu który na cmentarzu stoi i zbiera pieniądze na msze za zmarłych,ja wiem że ksiądz robi to z musu,rozumiem to ale może czas zrobić coś za darmo,pomodlić się w intencji zmarłych…ich rodziny i tak już poniosły koszty związane z pochówkiem,przeżyli ból po utracie bliskich…a wam tylko kasa w głowie,dajcie coś od siebie,pomódlcie się za dusze zmarłych!!!

 • Skoro śmieci mamy zabierać to nie płaćmy przy pogrzebach za sprzątanie na cmentarzu , każdy sobie śmieci zabierze i zapłaci za wywóz z domu będzie sprawiedliwie.

 • A jak nie to może jedzmy te śmieci każdy swoje też sprawiedliwe?

 • w wielączy tak nie ma istne kłamstwo tam ksiądz sam wywozi śmieci