Jakie inwestycje ma realizować samorząd ?

28 października 2013

Od ponad 20 lat miasto Szczebrzeszyn, jak też cała gmina, pozytywnie się zmienia. Jedne obiekty się buduje, a inne remontuje lub przebudowuje.  Wysyp inwestycji rozpoczął się jednak wraz z możliwością sięgania przez samorządy po środki unijne. Dzięki funduszom europejskim powstają m.in. nowe drogi i chodniki, remontowane są zabytkowe obiekty, powstają wiejskie kluby kultury.

Czy inwestycje realizowane przez samorząd są zgodne z oczekiwaniami mieszkańców ? Czy też mieszkańcy oczekują innych inwestycji ? Zapraszamy do wzięcia udziału w internetowej sondzie, której wyniki podpowiedzą radnym jakie są oczekiwania mieszkańców.

Można zaznaczyć maksymalnie trzy pozycje.

Na kandydatów jakiej partii zagłosujesz w najbliższych wyborach samorządowych ?

 • Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) (39%, Głosów : 52 )
 • Prawo i Sprawiedliwość (PiS) (32%, Głosów : 43 )
 • Platforma Obywatelska (PO) (11%, Głosów : 14 )
 • Niezależny kandydat (8%, Głosów : 11 )
 • Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) (5%, Głosów : 6 )
 • Kukiz'15 (4%, Głosów : 5 )
 • Wolność (2%, Głosów : 2 )
 • Nowoczesna (N) (0%, Głosów : 0 )
 • Razem (0%, Głosów : 0 )

Oddanych głosów : 133

Loading ... Loading ...

 

Skomentujesz?

15 Responses to Jakie inwestycje ma realizować samorząd ?

 • Dlaczego ta ankieta jest jednokrotnego wyboru? przy takiej ilości odpowiedzi, dla mnie to jest kompletnie bezsensowne.

 • Proponowalabym schronisko dla zwierzat,bo bezdomne biegaja po miescie i gminie.

  • Dzięki za podpowiedź. To rzeczywiście duży problem.

   • Za mało jest tych psów żeby się opłacało wybudowania a następnie utrzymanie schroniska.
    Ja się tylko zastanawiam kiedy szanowne władze się ogarną i dostrzegą, że TURYSTYKA jest kluczem w naszym regionie. Potencjał ten coraz bardziej wykorzystuje Zwierzyniec. A w Szczebrzeszynie? planuje się od 5 lat budowę jakiegoś zachwianego zbiornika wodnego za setki tysięcy.
    W miarę niekosztowną i najbardziej atrakcyjną inwestycją jest Zamczysko. Gdyby ktoś dobrze pomyślał, można z tego zrobić wielką atrakcję Szczebrzeszyna.
    Adekwatnych decyzji życzę.

 • Myślę, że pilniejszą inwestycją byłoby skanalizowanie ul. Zamojskiej i Nadrzecznej oraz tych części miasta, które tej instalacji nie posiadają. Nie byłoby wypompowywania nieczystości z szamb na pola jak ma to miejsce w obecnym czasie.

 • basen/aquapark i stok narciarski w koncu stanowiłby konkurencję Szczebrzeszyna wobec Zwierzynca, Zamoscia itp. Tym moglibysmy przyciągnąć, a przede wszystkim zatrzymac na dluzej turystów. Bo co robic w Szczebrzeszynie dluzej niz 1dzien ?

 • Basen to nie jest dobra propozycja. Dziwi mnie, że jest tak wysoko. W naszej gminie jest za mało mieszkańców, żeby utrzymywanie go było opłacalne. Warto inwestować w TURYSTYKĘ!

 • Chciałbym zaproponować dodanie przerobienia miejskich kotłowni na opalane gazem. Aktualnie te w Szkole Podstawowej/Gimnazjum, przy blokach oraz część prywatnych domów tak dymią, że od listopada do marca ciężko jest wyjść wieczorem z domu, bo oddycha się smogiem.

  • TAK kotlownie na gaz lub modernizacja obecnych.Osiedlowa zasypuje sadzami bo komin grozacy zawaleniem skrocono o kilka metrow. Mieszkancy osiedla smrod i sadze maja w mieszkaniach po otwarciu lub tylko rozszczelnieniu okien.

 • odbudowac mleczarnie, cukrownie lub pomyslec o innym zakładzie gdzie ludzie mogli by pracowac lub jezeli piniądz jest pomóc uboższym ludziom

 • Ta ankieta jest chora, razem z jej autorem i administratorem. Ponad połowa propozycji do ankiet dotyczy rozrywki. A gdzie gospodarka, gdzie myslenie o przemyśle, zmniejszeniu bezrobocia, kanalizacji, gazyfikacji okolicznych wsi. Gdzie myślenie o podniesieniu standardu życia. Tylko się bawić, czytać ksiązki i tyle.
  Przecież ta gmina sie nie rozwija, władze śpią na stołkach, burmistrz tylko na koncertach, wystawach, w bibliotece jest widoczny.
  Gmina kulturą stoi, ale czy to jest najważniejsze?
  Bez przesady z tą ankietą, jeszcze tylko jurajskiego parku w niej brakuje.
  Gdzie gospodarcze myślenie, proekologiczne?
  Ta gmina się cofa, nie ma pomysłu na własny rozwój, brak wizji itp.

 • Jesli myslisz ze gmina bedzie ci budowac fabryki i zakladac firmy, zebys znalazla zatrudnienie to gratuluje poziomu wiedzy i inteligencji.

 • Obrażasz ludzi, którzy starają się uatrakcyjnić to miasto, żeby przyciągało jak najwięcej turystów (tylko w tym kierunku może się rozwijać gmina), bo za turystami idą ogromne pieniądze. Realizacja kilku propozycji z ankiety przyczyniłaby się do rozwoju gospodarczego Szczebrzeszyna i zmniejszania bezrobocia. Gazyfikacja gminy trwa, kanalizacja peryferiów w przygotowaniu, standard życia podnieś sobie sama, sama załóż firmę i stwórz miejsca pracy, zatrudnij jak najwięcej bezrobotnych, zapłać ZUS i podatki wtedy może zrozumiesz o co chodzi. Chcesz przemysłu ? Będziesz miała na podwórku kopalnię gazu łupkowego, może zatrudnią cie jako sprzątaczkę. Moim zdaniem w ankiecie są propozycje możliwe do realizacji przez gminę lub z zewnętrznym inwestorem. Park jurajski też byłby niezłą atrakcją dla turystów – zobacz ile osób odwiedza taki park w Krasnobrodzie.

 • O jakim rozwoju gminy piszą dwie Anty Dorotki?
  Wstańcie rano o 6-tej, zobaczcie jaki nad Szczebrzeszynem czarny, śmierdzący dym. Wyjdźcie dzisiaj wieczorem na spacer, każda płytka chodnika krzywa, na szosie stoi woda, każdy przejeżdżający samochód Was ochlapie.
  Stańcie sobie sobie na moście na ul. Zwierzynieckiej, popatrzcie jak ten Szczebrzeszyn wygląda, co drugi budynek to ruina, niektóre czymś tam zaszpachlowane.
  Stańcie sobie dwie Anty Dorotki na dworcu autobusowym i popatrzcie w kierunku ul. Zamojskiej, na lewo i prawo, jedna rudera gorsza od drugiej.
  Turystów chcecie ściągnąć, czym?
  Zaproponowane inwestycje pasują jak wół do karety!!!!
  Generalnie brak planu zagospodarowania, wizji jak ma wyglądać miasto, gmina.
  I tyle na ten temat.
  Nic dodać, nic ująć.