Ścieżka pieszo – rowerowa połączy Szczebrzeszyn z Brodami

28 września 2013
Fot. Tomasz Gaudnik

Fot. Tomasz Gaudnik

Na początku października ruszą prace przy budowie ścieżki pieszo – rowerowej ze Szczebrzeszyna do Brodów Małych. Trasa ma prowadzić wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 858.

 

Projekt przewiduje budowę ścieżki z kostki betonowej w kolorze szarym i czerwonym. Jej długość ma wynosić ponad 1,2 kilometra. Zaczynać się będzie tuż za mostem na rzece Wieprz i dalej ulicą Zwierzyniecką będzie prowadziła do Brodów Małych.

Obok ścieżki zamontowane zostaną 34 słupy oświetleniowe.

Budowa trasy potrwa do 5 grudnia br. i będzie kosztowała ponad 750 tys. zł (netto).

Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie – Rejon Dróg Wojewódzkich w Zamościu oraz Gmina Szczebrzeszyn.

(GAT)

Skomentujesz?

5 Responses to Ścieżka pieszo – rowerowa połączy Szczebrzeszyn z Brodami

  • Obecnie odchodzi się od budowy ścieżek rowerowych z kostki cementowej. Kostka z czasem staje się nierówna. Idealna nawierzchnia to asfalt.

  • O, widzę, że się ratusz budzi, coś zaczyna robić, szkoda, że tak późno, zima za pasem, a oni dopiero zaczną coś robić w terenie. Rozgrzebią, potem mróz ściśnie i tak to sie skończy.
    Kto przespał, dlaczego nie rozpoczęto prac na wiosnę?

  • wszystko w porządku,ale jest małe ale….dlaczego tak okrutnie traktowane są drzewa przy tej ścieżce???gałęzie nie są normalnie obcinane tylko zdzierane razem z korą drzew.Widok zmasakrowanych,obdartych drzew jest przerażający.Może ktoś pouczy ekipy wykonujące prace że chyba to nie jest w porządku…