Bodaczów : Ktoś zniszczył fotoradar ?

20 września 2013

 Portal Szczebrzeszyn.info otrzymał informacje, że nowoczesny fotoradar, który niedawno został ustawiony przy drodze krajowej nr 74 w Bodaczowie został podpalony.

– Doszło do jakiegoś incydentu. Zapis na wideo pokazuje, że urządzenie poddawano wysokiej temperaturze, ale dokładnie jeszcze nic nie wiemy. Na miejsce jadą inspektorzy, przebywający w okolicach Zamościa, którzy sprawdzą co się stało – powiedziała nam Ewa Jachim, Naczelnik Wydziału ds. Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym lubelskiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 Fotoradar został zamontowany na początku sierpnia br. Przy ruchliwej drodze gdzie często dochodzi do wypadków, w tym śmiertelnych. Urządzenie działa automatycznie przez 24 godziny na dobę. Rejestruje pojazdy zbliżające się z nadmierną prędkością jak i te oddalające się z dużymi prędkościami. Fotoradar samodzielnie wysyła wykonane zdjęcia do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym

 Sprawca lub sprawcy zniszczenia fotoradaru muszą się liczyć z konsekwencjami, bo GITD zgłosi sprawę policji.

 

Skomentujesz?

6 Responses to Bodaczów : Ktoś zniszczył fotoradar ?

 • OJ I CO TERAZ BODACZÓW BEZ RADARA POCZNIE , OJOJOJOJ.

 • Przecież to było do przewidzenia że ten radar długo tam nie postoi

 • I bardzo dobrze się stało, powinni fotoradar wrzucić do Świnki. Lokalizacja tego fotoradaru wskazywała na „trzepanie kasy” od obywateli.
  Niech cwaniaki szukają oszczędności u siebie, w strukturach władzy, każdego szczebla a nie szarych obywateli.

 • W Bodaczowie fotoradar jest zbędny, w ogóle nie wiem po co go ktoś tam postawił. Przecież tam jest w miarę bezpiecznie, np. przy skręcie na Mokre by się przydał, tam więcej było wypadków w tym nawet śmiertelne bo jedni za szybko jadą a drudzy wymuszają pierwszeństwo. Więc uważam, że zdanie „Przy ruchliwej drodze gdzie często dochodzi do wypadków, w tym śmiertelnych.” jest opublikowane jedynie w celu manipulacji ludzi którzy nie znają sytuacji.
  Zgadzam się również z komentarzem Julka.
  Np. słuszne jest umiejscowienie fotoradaru na prostej drodze, jednak przy szkole, jak ma to miejsce w Łabuńkach.
  Ponadto, jak reklama pójdzie w świat, to stanie się popularne „podpalanie fotek”
  Fotoradar kosztuje około 150000tyś zł, postawiono 300 nowych fotoradarów za cenę około 45mln zł, czyli zakładam, że to w ciągu roku ma się „zwrócić”.
  http://www.lublin112.pl/nowe-fotoradary-na-celowniku-kolejny-zostal-spalony/
  2 miesiące wytrzymał to się jednak nie zwróci. He he

 • O na boga jakież nieszczęście ;D