Do wiosny daleko, a pierwszy bocian już jest

17 stycznia 2011

Bocian w styczniuJest środek zimy, a na szczebrzeszyńskich łąkach pojawił się pierwszy w tym roku … bocian.

Zdjęcie bociana zostało zrobione w poniedziałek (17 stycznia br.) na łąkach przy rzece Wieprz w Szczebrzeszynie.

Wiele osób zdziwiło pojawienie się tego ciepłolubnego ptaka w styczniu. – Jest przecież środek zimy – dziwiła się pani Agnieszka, 30 – latka ze Szczebrzeszyna. – Może to oznacza wcześniejszą wiosnę ? – zastanawiała się jej koleżanka.

Być może bocian wcześniej przyleciał z ciepłych krajów albo po prostu zimował w jakimś gospodarstwie, a teraz,  gdy śnieg stopniał wybrał się na poszukiwanie świeżego pożywienia. Zdarza się, że bociany, które są niezdolne do odlotu na jesieni zimują w Polsce.

Zazwyczaj bociany odlatują stadami w sierpniu i wrześniu, a wracają w marcu i kwietniu.

„Szczebrzeszyn.Info”

Skomentujesz?

6 Responses to Do wiosny daleko, a pierwszy bocian już jest

  • Ten Bociek najpierw był na Przedmieściu, dokładnie koło kółka rolniczego. Było to pomiędzy świętami a nowym rokiem. Zgłaszałem to zarówno do zoo jak i towarzystw przyjaciół zwierząt, ale wszystkie te instytucje odmówiły zajęcia się tą sprawą. Po dwóch dniach bociana na Przedmieściu już nie było.

  • H… z bocianem w tle Czuka chata.

  • Wiosny jeszcze nie bedzie,a wprost przeciwnie,zapowiadaja opady sniegu,bez pomocy bocian nie przezyje,wiem,ze gdzies w okolicach Lublina jest przytulisko dla ptakow,tylko dokladnie nie wiem gdzie,moze oni by pomogli,albo Lubelska Straz dla Zwierzat? A jezeli nie to LSdZ bedzie wiedziala,kto moze pomoc.

  • Też widziałem tego bociana latał między blokami w Grudniu. Chciałem go nagrać ale uciekł…Ciekawe jak on sobie poradzi? Lepiej jak by się ktoś nim zajął!

  • I u nas pojawił się bocian i podobnie jak Wy twierdzimy, że to nie osobnik powracający z ciepłych krajów, a zimujący w Polsce maruder.
    Pozdrawiam.
    http://miedzyrzecze.org.pl/1793,publikacja.html

  • Boćka o którym pisał Alibab udało się nam uratować i przekazać do schroniska. Więcej informacji na stronie [url]http://www.miedzyrzecze.org.pl/1812,galeria.html[/url]