Nowa mapa Roztocza Szczebrzeszyńskiego

27 sierpnia 2013

W punkcie informacji turystycznej przy Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie można kupić mapę Roztocza Szczebrzeszyńskiego z zaznaczonymi pieszymi i rowerowymi trasami.Mapa po rozłożeniu ma wymiary 49, 5 x 24, 5 centymetra. Zaznaczone są na niej ścieżki i szlaki turystyczne prowadzące po Roztoczu Szczebrzeszyńskim oraz wiaty i miejsca na ognisko. Nowością wśród tras turystycznych jest ścieżka poznawcza „Wąwozy lessowe”, która liczy 5 kilometrów (2, 2 kilometra – dojście do tej ścieżki). Dla turystów, którzy posiadają GPS-a na mapie zaznaczono namiary, które mają ułatwić dotarcie do zaznaczonych na mapie miejsc.

Na odwrocie mapki znajdują się ciekawostki na temat Szczebrzeszyna i lista zabytków które warto w miasteczku zobaczyć. Ponadto znajdują się adresy punktów gastronomicznych, noclegów i galerii.

Mapa została wydana przez Urząd Miasta i Gminy w Szczebrzeszynie. Opracowana została przez Zofię i Janusza Kapeckich. Można ją kupić w punkcie Informacji Turystycznej przy MDK w Szczebrzeszynie za 2 zł.

Skomentujesz?