Ostatni moment na bezpłatną poradę prawną

24 sierpnia 2013

W poniedziałek (26 sierpnia) o godz. 18. w salce katechetycznej przy kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, dr hab. Jacek Mazurkiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego po raz ostatni w tym roku będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych.

Według naszej zapowiedzi dr Mazurkiewicz miał udzielać porad prawnych w każdy poniedziałek sierpnia przez godzinę, ale okazało się, że osób potrzebujących pomocy jest więcej i trzeba było wydłużyć czas przyjmowania interesantów.

Pierwszy dyżur trwał ponad trzy godziny, wszystkie pozostałe też kończyły się po planowanym czasie. Zasadą jest bowiem, że przyjmuję wszystkich, którzy przyjdą – mówi dr hab.Jacek Mazurkiewicz z Instytutu Prawa Cywilnego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dr Jacek Mazurkiewicz przyjeżdża od kilku lat do Szczebrzeszyna wraz z małżonką na wakacyjny urlop, ale zamiast w pełni odpoczywać pomaga społecznie udzielając mieszkańcom gminy bezpłatnych porad prawnych. Przy okazji zbiera wspomnienia i informacje do książki o szczebrzeskim Żydzie – Jankielu Grojserze, którą zamierza wydać razem z kilkoma innymi osobami. Chcą w ten sposób upamiętnić tego nieprzeciętnego człowieka – zesłańca syberyjskiego, żołnierza u Andersa, rannego i odznaczonego za udział w bitwie pod Monte Cassino, pochowanego na szczebrzeskim cmentarzu katolickim.

Za naszym pośrednictwem dr Jacek Mazurkiewicz pragnie serdecznie podziękować tym starszym i młodszym, którzy dopomogli jemu i jego przyjaciołom w zbieraniu wspomnień o szlachetnym, mądrym, bohaterskim i skromnym Jankielu Grojserze.