REGION: Na spotkaniach młodych w Zwierzyńcu zagra zespół Bethel

16 sierpnia 2013

Grupa Bethel będzie jednym z zespołów, które dadzą koncert na tegorocznym “Exodusie Młodych” w Zwierzyńcu.

“Exodus młodych: odbywa się po raz czwarty i jest spotkaniem młodzieży katolickiej w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Spotkanie odbędzie się w dniach 20 – 23 sierpnia. Koszt uczestnictwa na wszystkie dni wynosi 60 zł. Jednodniowy karnet to wydatek 10 zł. Szczegóły na stronie organizatora.

Atrakcją “Exodusu Młodych” będzie koncert znanego zespołu “Bethel”.

– Zespół Bethel powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Kolejne próby i koncerty przynosiły zmiany w składzie, który w rekordowym okresie tworzyło 11 młodych osób. W tym czasie ewoluowała też twórczość Bethel, cały czas jednak czerpiąc z muzyki reggae i rozmaitych jej podgatunków – czytamy w biografii zespołu.

Grupa dała ponad 300 koncertów w całej Polsce i zagranicą. Przełomowym momentem dla zespołu była trasa Positive Bethel Tour 2010, podczas której zagrali 80 koncertów. Pod koniec 2010 roku zespół wydał swoją pierwszą debiutancką płytę pt: „Muzyka Serc”.

Występowali na festiwalach, w radiu, telewizji (Kawa czy Herbata, Kuba Wojewódzki), na Przystanku Woodstock, podczas finałów WOŚP.

Przy muzyce Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie.

W tym roku planują wydać swoją drugą płytę.

Koncert odbędzie się w trzecim dniu “Spotkania Młodych”, w czwartek o godz. 19.30, przy ul. Biłgorajskiej 3.

Więcej informacji o zespole : https://pl-pl.facebook.com/bandbethel

Informacje o „Spotkaniu Młodych” w Zwierzyńcu : http://www.exodusmlodych.pl/