Wspólny projekt młodych Polaków i Żydów

W poniedziałek (22 lipca) młodzi Polacy i Żydzi spotkają się w Szczebrzeszynie w ramach projektu „Through the window” („Przez okno”), aby przez ponad tydzień poznawać obie kultury.  Na podsumowanie projektu, które odbędzie się 30 lipca w szczebrzeszyńskim domu kultury organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby. Szczególnie mieszkańców Szczebrzeszyna.

Projekt „Through the window” skierowany jest do mieszkańców Szczebrzeszyna, którzy przez dziesięć lipcowych dni będą oglądali współpracujących ze sobą młodych Izraelczyków i Polaków. Ma to pokazać Szczebrzeszynianom jak barwne przez swoją wielokulturową historię jest miasto, a także uczyć tolerancji.

– Od 22 do 31 lipca młodzi ludzie z Izraela i Polski będą zgłębiali tajniki obu kultur i religii. „Stworzymy mapę przedwojennego miasta i przekażemy ją Urzędowi Miasta i Gminy Szczebrzeszyn. Na drodze wewnętrznej prowadzącej do Liceum odbijemy spray’ami do graffiti szlak ukazujący ważne daty z wielokulturowej historii miasta – zdradza Magdalena Sobczuk, koordynatorka projektu.

Wszystkie działania zostaną podsumowane 30 lipca o godzinie 17. w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, przedstawieniem, składającym się z wizualizacji artystycznej. Dodatkową atrakcją będzie wypuszczanie lampionów spod budynku liceum ogólnokształcącego, do których dołączone zostaną listy z refleksjami na temat wzajemnego szacunku pomiędzy ludźmi. Zobaczyć je będzie można 30 lipca o godzinie 21.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniach.

Projekt organizowany jest przez nieformalną grupę młodzieży „סובלנות”, fundację Sempre a Frente (www.sempre.org.pl) oraz Liceum Ogólnokształcące w Szczebrzeszynie (www.loszczebrzeszyn.pl).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na blogu: http://throughthewindowexchange.wordpress.com/ .

Źródło: Materiały prasowe

Pisaliśmy o tym :  Młodzież z Polski i Izraela zrealizuje w Szczebrzeszynie projekt o tolerancji

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA