Dr Jacek Mazurkiewicz będzie udzielał porad prawnych

16 lipca 2013

Pod koniec lipca do Szczebrzeszyna na urlop przyjedzie wraz z małżonką dr hab. Jacek Mazurkiewicz i podobnie jak w ubiegłym roku będzie zbierał informacje do książki o Jankielu Grojserze oraz bezpłatnie udzielał porad prawnych.

– Od kilkunastu lat wspomagam grupę badaczy gromadzących wspomnienia i materiały dotyczące Jankiela Grojsera, Żyda ze Szczebrzeszyna. Pracowitego jak koń, honorowego jak szlachcic, biednego jak mysz kościelna, żołnierza wojny obronnej 1939, zesłańca syberyjskiego, żołnierza u Andersa, rannego i odznaczonego za udział w bitwie pod Monte Cassino, pochowanego na szczebrzeskim cmentarzu – mówi dr hab. Jacek Mazurkiewicz, pracownik naukowy Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. – Wdzięczny będę za wszelkie relacje, także zasłyszane, również dotyczące spraw błahych czy śmiesznych. Kontaktować się ze mną można pod adresem: jjmaz@prawo.uni.wroc.pl albo bezpośrednio w Szczebrzeszynie, gdzie zatrzymam się w sierpniu w pensjonacie „Sen na Roztoczu” przy ul. Zielonej 9.

Dr Jacek Mazurkiewicz jest pracownikiem naukowym Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, laureatem nagrody watykańskiej Fundacji Jana Pawła II w roku 1987, informacje o jego publikacjach naukowych są dostępne pod adresem: https://prawo.uni.wroc.pl/pracownicy/346

Skomentujesz?

4 Responses to Dr Jacek Mazurkiewicz będzie udzielał porad prawnych

  • Zapewne bedzie prawnie udowadnial przewage uboju rytualnego i obrzezania nad obmyciem glowy u chrzescijan

  • wierzący w Boga takim językiem się brzydzi…

  • Ktoś mi mówił, że Mazurkiewicz z Tatarów, że na jego ojca Mirza wołali, w Białosteckiem się ponoć urodził, choć matkę miał z naszych, z Parczewa rodem. Od kobiecego doktora, słynnego taliba ze Szczebrzeszyna świętej pamięci, to słyszałem. Ale nie pytałem Mazurkiewicza, jak do niego za poradą przyszłem, tak pewności nie mnam. Tak też Jojna w inną strunę trzeba koniecznie uderzyć! Żydowstwo akurat tu zły adres. Ale ja myślę Jojna, że potrafisz, jadu Ci nie zabraknie, napisz cóś jeszcze, bądź człowiekiem 🙂 Tyś nie nalotek, tyś nasz!!!

  • Bardzo dobrze, że jest ktoś kto się interesuje życiem Jankiela Grojsera, starsi mieszkańcy pamiętają tego człowieka, młodsi może słyszeli jakieś historie.
    Mnie osobiście bardzo poruszyła książka Bibela o Szczebrzeszynie i świecie, który został zniszczony przez Niemców, człowiek inaczej patrzy na domy, które zna od dzieciństwa, dowiedziałem się coo oznaczało słowo „Tałandy” gdzie chodziłem na sanki i narty, no i bardzo ciekawy jest rozdział o człowieku, który brał udział w budowie cukrowni i z materiałów, które zwiną Zamojskiemy zbudował dom – to chyba ten kompleks budynków w którym było kino, tam też podobno była mała kaplica…tylko w którym miejscu…??
    Drodzy Szczebrzeszacy nie bójcie się tak gdy ktoś interesuje się historią Szczebrzeszyna, warto spotkać się z panem Jackiem i podzielić wiadomościami i historiami.
    Wy i Wasze dzieci możecie się czegoś dowiedzieć i nauczyć.