Dr Jacek Mazurkiewicz będzie udzielał porad prawnych

Pod koniec lipca do Szczebrzeszyna na urlop przyjedzie wraz z małżonką dr hab. Jacek Mazurkiewicz i podobnie jak w ubiegłym roku będzie zbierał informacje do książki o Jankielu Grojserze oraz bezpłatnie udzielał porad prawnych.

– Od kilkunastu lat wspomagam grupę badaczy gromadzących wspomnienia i materiały dotyczące Jankiela Grojsera, Żyda ze Szczebrzeszyna. Pracowitego jak koń, honorowego jak szlachcic, biednego jak mysz kościelna, żołnierza wojny obronnej 1939, zesłańca syberyjskiego, żołnierza u Andersa, rannego i odznaczonego za udział w bitwie pod Monte Cassino, pochowanego na szczebrzeskim cmentarzu – mówi dr hab. Jacek Mazurkiewicz, pracownik naukowy Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. – Wdzięczny będę za wszelkie relacje, także zasłyszane, również dotyczące spraw błahych czy śmiesznych. Kontaktować się ze mną można pod adresem: jjmaz@prawo.uni.wroc.pl albo bezpośrednio w Szczebrzeszynie, gdzie zatrzymam się w sierpniu w pensjonacie „Sen na Roztoczu” przy ul. Zielonej 9.

Dr Jacek Mazurkiewicz jest pracownikiem naukowym Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, laureatem nagrody watykańskiej Fundacji Jana Pawła II w roku 1987, informacje o jego publikacjach naukowych są dostępne pod adresem: https://prawo.uni.wroc.pl/pracownicy/346

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA