Renata Beger w Szczebrzeszynie

23 czerwca 2013

Fot. Tomasz Gaudnik

Renata Beger, była posłanka „Samoobrony” a obecnie szefowa Związków Zawodowych Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony” przyjechała w sobotę (22 czerwca) do Szczebrzeszyna na spotkanie z rolnikami i mieszkańcami gminy.

Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony” powstał, aby zmienić sytuację polskiego rolnika i mieszkańców wsi.

– Powstaliśmy, bo jesteśmy przekonani, że ciężko pracującemu rolnikowi należy się nie tylko powszechny szacunek, ale też zapewnienie przewidywalnych i godnych warunków dla prowadzenia działalności gospodarczej. Chcemy zlikwidować stan niepewności jutra panujący wśród mieszkańców wsi, przywrócić rolnikom godność i stabilne warunki życia tak jak było za Gierka – mówią związkowcy.

W spotkaniu wziął także udział dr Bolesław Borysiuk, poseł na Sejm V kadencji, inicjator powołania ZZRiOW „Regiony”.

– Rolnicy nie muszą już szukać. Istnieje związek, który będzie realizować program, o który walczyli od lat. Realizować program, a nie ambicje liderów – to nasz cel – mówił Bolesław Borysiuk.

Główne postulaty związku to m.in. : uproszczenie procedur w składaniu wniosków o dofinansowanie w ARiMR, wprowadzenie dopłat obszarowych w euro, podwyższenie stawki zwrotu podatku akcyzowego w paliwie rolniczym, walkę o zwiększenie dopłat obszarowych, podniesienia emerytur dla rolników czy zachowania własności lasów państwowych.

Więcej informacji o ZZRiOW „Regiony” i sposobie przystąpienia do niego można uzyskać pod tel. : Ryszard Kaźmierczak (przewodniczący związku) – 606 136 082 lub Józef Juchnikowski (wiceprzewodniczący) – 600 956 143.

4 Responses to Renata Beger w Szczebrzeszynie

  • Jasne, Beger już w Samoobronie pokazała co potrafi 😉

  • Zawsze pare groszy wpadnie, nowe ciekawe stanowisko do zwiekszenia zer na koncie

  • A co ona bardziej lubi owies czy sex??????????????????????

  • Tęskno im do Gierka, ale związkowcy zapominają, że do dziś mamy niespłacone pożyczki tego komucha.

    „A co ona bardziej lubi owies czy sex?” – kasę, jak wszyscy działacze 😉