MDK realizuje nowy projekt historyczny

24 kwietnia 2013

Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie rozpoczął projekt pod nazwą „Echa Powstania Styczniowego na Roztoczu Zachodnim. Józef Brandt – ku pokrzepieniu serc”. Na jego realizację dom kultury otrzymał 10 tys. zł z Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.Miejski Dom Kultury planuje w ramach tego projektu szereg działań edukacyjnych i kulturalnych mających na celu upamiętnienie 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Głównie znaczących bitew, które miały miejsce w okolicach Szczebrzeszyna.

Jednym z zadań realizowanego projektu jest przybliżenie mieszkańcom Szczebrzeszyna sylwetki Józefa Brandta, urodzonego w Szczebrzeszynie, wybitnego artysty malarza tworzącego „ku pokrzepieniu serc” podczas, i po upadku Powstania Styczniowego.

MDK organizuje w związku z tym projektem konkursy dla uczniów szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn. Więcej informacji tutaj.

Szczegółowe informacje o wszystkich działaniach odbywających się w ramach projektu będą się ukazywały w specjalnej zakładce „150. rocznica Powstania Styczniowego” na stronie MDK (zakładka widoczna po prawej stronie).

Partnerami w realizacji zadania są : Stowarzyszenie Przyjaciół Szczebrzeszyna, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Szczebrzeszynie, Portal Informacyjny „Szczebrzeszyn.info” oraz szkoły z terenu gminy Szczebrzeszyn.

Skomentujesz?