Ankieta: Czy gmina ma kupić teren Zamczyska ?

24 kwietnia 2013

Gmina Szczebrzeszyn ogłosiła konsultacje społeczne dotyczące nabycia terenu szczebrzeszyńskiego Zamczyska i rewitalizacji wieży zamkowej.Swoje opinie mieszkańcy gminy mogą wyrażać do 28 kwietnia br. w formie ankiety on-line dostępnej na stronie internetowej Urzędu Miasta i w formie papierowej dostępnej w urzędzie.

Wyniki ankiety zostaną podane do publicznej wiadomości, m.in. na stronie urzędu.

Na pytania odnośnie ankiety odpowie pani Małgorzata Kasprzyk, tel. : 084-6821-095 wew. 340.

Szczebrzeszyn.info pyta swoich Czytelników. Czy gmina ma wykupić teren Zamczyska i go zrewitalizować ? Weź udział w naszej ankiecie. Mile widziane są także komentarze dotyczące Zamczyska i pomysłów na jego zagospodarowanie.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Skomentujesz?

17 Responses to Ankieta: Czy gmina ma kupić teren Zamczyska ?

 • to znaczy jak zrewitalizować?? MOże niech zamczysko po prostu zostanie otwarte, bo ostatnio jak widziałem to jakiś palant ogrodził to wszystko i nic z tym nie zrobił….na zasadzie psa ogrodnika.
  Dobrze było kiedyś, każdy mógł wejść, pochodzić, zdjęcie kliknąć.
  Otworzyć a do sprzątania zagonić szczebrzeskich nierobów, każdy wie o kogo chodzi.
  A wieża….jaka wieża, stara ruina z kominem.

 • rada dla „szczebrzeszaka” lepiej nic nie mowic i wygladac na glupa niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci:)

 • Wszystko fajnie, tylko skąd na to pieniążki? Z podniesienia nam podatków, cięć w w różnych dziedzinach życia, np: w oświacie, bo chyba raczej nie w administracji.
  My to byśmy wszystko chcieli, tylko trzeba sobie zadać pytanie: za co?

 • Pomysl odkupienia zamczyska i rewitalizacji bardzo dobry, co jesli nie uatrakcyjnienie turystyczne miasta nam zostalo. Mozna odbudowac wieze wedlug projektu Konserwacji Zabytkow, stala kiedys prawie na samej gorze w srodku zamczyska i moglaby sluzyc jako wieza widokowa, mysle, ze lepszy widok z niej bylby niz w Krasnobrodzie gdzie niedawno oddano taka wieze w poblizu zalewu. W dalszej perspektywie mozna rozwazyc odkrycie i ekspozycje sladow osadnictwa z V-VIII wieku, b dobrze zachowanych, odkrytych przez archeologow lubelskich w latach osiemdziesiatych, bylaby to duza atrakcja dla zwiedzajacych, nie wiem jednak jakie bylyby mozliwosci ekspozycji polaczonej z bezpieczenstwem zachowania znaleziska, kiedys prace w tym zakresie prowadzila Pani Hoczyk archeolog z UMCS, sadze, ze pomoglaby w tej sprawie

 • Wykupienie zamczyska to świętna sprawa, na 100% przyciągnie turystów z bliska i daleka, bo najbliższy zamek jest w Lublinie i nie jest tak ciekawy jak szczebrzeski. A wieża widokowa, to będzie właśnie to ! Warto rozważyć odbudowę całego zamku, takiego jaki wzniósł prawdopodobnie Kaziemierz Wielki. Od 2014 r. będą na takie rzeczy pieniądze z Unii. Z tego co się orientuję, to na zamczysku nie były prowadzone żadne prace archeologiczne pod kątem fundamentów zamku i zamkowych budynków.

 • No czas by było, tyle czasu nic tam się nie dzieje.Jeśli takowa wieża by powstała w naszym miasteczku, zwłaszcza w takim miejscu widokowym i historycznym dałoby to wiele dobrego naszej społeczności.POMYSŁ SUPER.

 • Ileż to razy turyści pytaja się o zamczysko. W ręku maja przewodniki w których ta „atrakcja” jest umieszczona . Bardzo mi głupio odpowiadać że niestety nie wejdą aństwo na to wzgórze bo jet zamknięte. Wyrażają swoje oburzenie i jadą dalej tam gdzie atrakcje i zabytki nie są zamknięte.
  Pomysł świetny byłby to duży atut dla naszej mieściny.

  • Właśnie to jest problem z zamczyskiem, dlaczego to jest zamknięte, przez tyle lat można było tam chodzić i nic złego się nie działo.
   Oczywiście, że jest to bardzo ciekawe miejsce dla turystów, zwłaszcza tych, których interesuje historia.
   Niech zamczysko będzie po prostu otwarte, wystarczy kilka ław i stołów, parę śmietników rozstawić i ludzi, którzy będą odpowiedzialni za utrzymywanie porządku.
   Powoli, nie od razu wieża…

 • Jestem jak najbardziej Za tym aby coś z tym zrobić a mianowicie „odbudować” wieżę – było by to niewątpliwie atrakcją turystyczną – bo w tej chwili nic specjalnego ludzi do szczebrzeszyna nie przyciąga.. Zwierzyniec ciągle robi coś pod turystykę, Krasnobród to już nie wspomnę a Szczebrzeszyn ma tylko chrząszcza…

 • Mam pytanie do szczebrzeszaka kogo miał na myśli pisząc nieroby szczebrzeskie, a wracając do zamczyska to jestem na tak!!!!!!

  • wiecznych balowiczów, często orbitujących pod hasłem „pożycz złotówkę”, którym, że tak powiem robota w rękach się nie pali

 • Pomysl dobry,tylko jak sie orientuje i na co zwrocil uwage abc skad na to kase?
  przeciez gmina taka biedna,na nic nie ma pieniedzy.