Szczebrzeszyn: 15 – latek potrącony na pasach

We wtorek (31 października) wieczorem, na ul. Zamojskiej w Szczebrzeszynie, doszło do potrącenia 15 – latka ze Szczebrzeszyna, który przechodził przez przejście dla pieszych.

Do potrącenia chłopca doszło na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym.

-Mundurowi ustalili, że kierująca Nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa przechodzącemu przez przejście 15-latkowi ze Szczebrzeszyna. Po zderzeniu z karoserią samochodu nastolatek został przewieziony do szpitala. Po badaniach mógł wrócić do domu, nie doznał, bowiem poważniejszych obrażeń. Nissanem kierowała 21-letnia mieszkanka Szczebrzeszyna, była trzeźwa – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Kierująca Nissanem 21 – latka ze Szczebrzeszyna, za nie ustąpienie pierwszeństwa na pasach, otrzymała mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

-Zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg oraz pamiętajmy, aby przestrzegać obowiązujących przepisów. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych, czy przyjazdu dla rowerów lub drogi z pierwszeństwem przejazdu zawsze należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Niewłaściwie wykonane manewry na drodze mogą mieć tragiczne konsekwencje – przestrzega rzeczniczka.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA