Śladami Singera na filmie (zdjęcia i wideo)

18 kwietnia 2013

Fot. Tomasz Gaudnik

W czwartek (18 kwietnia) w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Śladami Singera”. Część filmu została nakręcona w Szczebrzeszynie.Na film do MDK przyszło wielu uczniów m.in. z Liceum Ogólnokształcącego im. Zamoyskich w Szczebrzeszynie i miejscowego gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków oraz pracownicy Urzędu Gminy i mieszkańcy miasteczka.

W tym samym czasie projekcje tego samego filmu odbyła się w Lublinie i we wszystkich miejscowościach, które do tej pory odwiedził Festiwal Singera w 2012 roku, a więc : w Biłgoraju, Bychawie, Józefowie, Szczebrzeszynie i Tyszowcach. Film będzie pokazany także w krajach, z których pochodzili festiwalowi wolontariusze, czyli z Francji, Niemiec i Izraela.

Projekcje filmu mają związek z 54. rocznicą ukazania się w nowojorskim dzienniku “Forwerts” pierwszego odcinka powieści I. B. Singera “Sztukmistrz z Lublina”.

Film został wyreżyserowany przez Nataszę Ziółkowską-Kurczuk i można go w całości obejrzeć na naszym portalu. Film trwa 50 minut.

Zdjęcia z premiery filmu dokumentalnego w MDK w Szczebrzeszynie :

Zobacz cały film :

Skomentujesz?