OSP Brody Małe otrzyma nowy pojazd strażacki

W ubiegłych latach Gmina Szczebrzeszyn dofinansowała zakup pojazdów strażackich m.in. dla OSP Wielącza, Niedzieliska i OSP Bodaczów. Foto: Gmina Szczebrzeszyn

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zaakceptował listę Ochotniczych Straży Pożarnych z 16 województw, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów bojowych lekkich, ciężkich i średnich. Wśród zatwierdzonych do dofinansowania jednostek jest OSP z Brodów Małych.

Do zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Brody Małe dołoży się także Gmina Szczebrzeszyn, która w tegorocznym budżecie przeznaczyła na ten cel ponad 365 tys. zł. Warto podkreślić, że OSP Brody Małe znajduje się przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 858 relacji Zarzecze – Szczebrzeszyn oraz w pobliżu lasów, a zakup nowego pojazdu zabezpieczy ten teren w razie groźnych zdarzeń.

W 2019 roku 5 jednostek OSP z terenu gminy Szczebrzeszyn otrzymało od władz miasta nowe pojazdy marki Renault Trafic, a rok później Gmina Szczebrzeszyn dofinansowała zakup dwóch samochodów ratowniczo-gaśniczych Man TGM 13.290 4×4 BB, które trafiły do OSP Wielącza i Niedzieliska. W 2021 roku gmina dofinansowała z kolei zakup MAN-a z napędem 4×4, który otrzymała OSP z Bodaczowa.

Zakup pojazdu dla druhów z Brodów Małych planowany jest w drugim lub trzecim kwartale bieżącego roku.

W tym roku do jednostek OSP w całej Polsce trafi łącznie rekordowe 675 nowych samochodów strażackich.

PEŁNA LISTA JEDNOSTEK Z DOFINANSOWANIEM (ponad 4 MB)

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA