28 – latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu

Foto: Policja

We wtorek (31 stycznia) nad ranem na DK74 w Gorajcu – Zagroble (gm. Radecznica), w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doszło do wypadku.

Na łuku drogi, kierujący busem 28 – latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny. Na miejsce wysłano policjantów.

-Z ich ustaleń wynikało, że kierujący busem marki Renault – 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, jadąc od strony Zamościa w kierunku Janowa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Z uwagi na wcześniejsze opady śniegu, jej nawierzchnia była śliska, co wymagało od kierowców zachowania szczególnej ostrożności. Ostrożności zabrakło 28-latkowi, który w takich warunkach jechał busem ze zbyt dużą prędkością. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w płyty betonowe wzmacniające skarpę – st. asp. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Z obrażeniami do szpitala trafiła pasażerka 53-letnia mieszkanka Zamościa, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierowcy busa nic się nie stało. Po badaniu okazało się, że kierowca busa był trzeźwy.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA