Nie żyje Mirosław Karpowicz

W wieku 68 lat, po długiej chorobie, 5 stycznia zmarł pochodzący ze Szczebrzeszyna artysta malarz – Mirosław Karpowicz. Zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.

Mirosław Karpowicz urodził się w 1954 roku w Szczebrzeszynie. Był trzecim synem Mieczysława i Stanisławy Karpowicz. Ukończył historię i technologię malarstwa na UMCS w Lublinie. Był znakomitym kopistą obrazów o tematyce sakralnej i świeckiej. Tworzył także własne prace. Tak jak jego rodzeństwo, swoje życie poświęcił malarstwu.

Był autorem i fundatorem kopii cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz rzeźbionych i pozłacanych koron i sukien. W październiku 2010 roku kopia obrazu została intronizowana i poświęcona w ówczesnym sanktuarium a obecnie bazylice mniejszej św. Antoniego w Radecznicy.

Jeden z namalowanych przez siebie wizerunków Matki Bożej Kalwaryjskiej Karpowicz podarował papieżowi Benedyktowi XVI, podczas jego pielgrzymki do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w 2006 roku.

Msza pogrzebowa odbędzie się 11 stycznia 2023 o godzinie 13:00 w kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Szczebrzeszynie.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA