Bodaczów: Kierująca potrąciła mężczyznę na pasach – została ukarana wysokim mandatem

Foto: Policja

Tuż przed godz. 19. w czwartek, mężczyzna przechodzący przez przejście dla pieszych na Drodze Krajowej nr 74 w Bodaczowie, został potrącony przez jadącą oplem w kierunku Szczebrzeszyna mieszkankę gminy Zwierzyniec.

-Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że kierująca oplem jechała od Zamościa w kierunku Szczebrzeszyna. Zbliżając się do przejścia dla pieszych nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującemu się na pasach mężczyźnie i doprowadziła do jego potrącenia. Pieszy w chwili potrącenia schodził z przejścia. Pieszy, 54-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, po zderzeniu z oplem upadł na jezdnię. Potrzebował pomocy medycznej. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznał poważniejszych obrażeń – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka zamojskiej policji.

Oplem kierowała 43 – latka z gminy Zwierzyniec, po badaniu alkomatem okazało się, że była trzeźwa.

Za niezachowanie należytej ostrożności na drodze i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierująca oplem została ukarana mandatem w wysokości 3 tys. zł i utratą 15 pkt. karnych.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy i zwracanie uwagi kierowców na pieszych, którzy przechodzą przez przejścia.

-Zgodnie z przepisami pieszy wchodzący lub przechodzący przez jezdnię obowiązany jest zachować szczególną ostrożność, a kierujący pojazdami widząc wchodzącą na pasy lub przechodzącą przez przejście osobę zobowiązani są ustąpić jej pierwszeństwa – podkreśla rzeczniczka.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA