Bodaczów: Mężczyzna zginął potrącony przez kierującą osobówką

Foto: Policja

W czwartek (17 listopada), około godz. 17:30 w Bodaczowie doszło do śmiertelnego potrącenia 69 – letniego mężczyzny, który wtargnął z pobocza na jezdnię wprost pod jadącego Peugeota, którym kierowała 64 – letnia mieszkanka gminy Zamość.

Do wypadku doszło na DK 74 w terenie zabudowanym.

-Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca Peugeotem jechała od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa. Nagle z jej prawej strony z pobocza na jezdnię wprost pod jej pojazd wtargnął pieszy. Kierująca nie była w stanie zareagować, auto uderzyło w mężczyznę. 69-letni pieszy, mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, poniósł śmierć na miejscu. Peugeotem kierowała 64-letnia mieszkanka gminy Zamość. Policyjne badanie zawartości alkoholu w jej organizmie wykazało, że była trzeźwa. Prawdopodobnie pieszy nie miał odblasków. Ciało 69-latka zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka KMP w Zamościu.

Na miejscu wypadku służby pracowały do późnych godzin wieczornych. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności procesowe. Na miejscu wypadku obecny był także biegły z zakresu ruchu drogowego. W tym czasie droga była zablokowana, a przejazd był możliwy drogami objazdowymi.

Policjanci wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego tragicznego wypadku.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA