REKLAMA

DK 74 zostanie naprawiona

Ponad tydzień temu pisaliśmy o zniszczonej po zimie drodze krajowej nr 74 na odcinku Szczebrzeszyn – Szperówka. Po naszej interwencji drogowcy postawili znaki ostrzegawcze i obiecują naprawę nawierzchni jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne.

O licznych pęknięciach, rozstępach i zapadnięciach asfaltu  poinformowali nas kierowcy jadący krajówką. Jak się okazało, za zniszczenia drogi odpowiedzialna jest zima i złe wykonanie drogi

– Tegoroczna zima, niestety, dała się mocno we znaki tej trasie, głównie za sprawą historii. Otóż odcinek Frampol – Szczebrzeszyn przed laty wykonany został w czynie społecznym co między innymi ma swoje odbicie w ograniczeniu ruchu pojazdów o masie całkowitej ponad 8 ton – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z oddziału w Lublinie. – W latach 2008  – 2011 wykonano nakładki bitumiczne na całym odcinku co poprawiło równość ale nie mogło wzmocnić konstrukcji drogi do czego potrzebne są poważniejsze działania.
Spękania są remontowane specjalną masą na zimno która umożliwia doraźne zabezpieczenie. Gdy pozwolą na to warunki pogodowe (zrobi się cieplej) będziemy mogli wykonać naprawę masą na gorąco.

Droga krajowa na odcinku Szczebrzeszyn – Gorajec jest wyjątkowo malownicza i GDDKiA dba o nią o każdej porze roku. W zimie droga jest odśnieżona, na wiosnę zbierane są śmieci z rowów, a w lecie koszone pobocza. Mieszkańcy osiedleni wzdłuż tej trasy bardzo to sobie chwalą, ale problem jest z tym, że piesi ( w tym dzieci wracające ze szkoły) muszą chodzić ulicą bo nie ma chodników ani nawet asfaltowych poboczy, co jest bardzo niebezpieczne. W przyszłości trasa ta ma być zmodernizowana.

– W planach jest zlikwidowanie wąskich gardeł na całym odcinku DK 74 od Janowa Lubelskiego do granicy w Zosinie. Prace prowadzone są już od kilku lat, a ich efektem jest chociażby wyremontowany odcinek od Miączyna do Horyszowa, obwodnica Frampola i budowana właśnie obwodnica Hrubieszowa – wymienia Krzysztof Nalewajko. – Zadaniem rezerwowym Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej była obwodnica Gorajca, a inwestycje realizowane są w zależności od dostępnych środków finansowych i natężenia ruchu na danym odcinku drogi.

ZOBACZ TAKŻE

5 thoughts on “DK 74 zostanie naprawiona”

 1. Oby naprawa nie wyglądała tak jaką widziałem jadąc po jednej z pobliskich dróg.
  Panowie pomarańczowi wysypywali coś jakby asfalt z worka foliowego,rozkładali to coś na ubytku i ochoczo udeptywali butami . Akcja jak z ukrytej kamery .Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać .

 2. To jest tak zwana „masa na zimno”, którą się stosuje przy temperaturach ujemnych

 3. niesamowite………….. administrator na prezydenta
  o czym nie napisze to po jego interwencji jest reakcja i zaraz naprawa/renowacja/odnowa/itp
  wow
  mam pare zdjęć więc mozebym pokazal i tez daloby się poprawic coś ;;;;;:?
  po interwencji oczywiście:P
  np. zdjęcia drogi wojewódzkiej na brodach małych i te garby – jednego dnia 3 – 4 samochody w rowie siedzi, ostatnio TIR – prądu prawie przez dobe nie było bo słupa złamał a admin nic – chyba normalne albo wybiórczo drogi PAN traktuje ale cotam…. gmine drogi po śnieżycach to trzeci świat ale też nic o tym bo po co …upe cieżko ruszyć, jak ma być gminny serwis to GMINNY a nie jakiś wybiórczy co w mieście i pare metrów od SZ…

  1. do szok

   człowieku czy ciebie czasem nie p******** !
   z tego co wiem to admin za prowadzenie tej strony nie pobiera pieniędzy , czyli jest o jego hobby
   a jeśli jest to jego hobby to może opisywać co chce i kiedy chce i nie ma obowiązku ganiania po szczebrzeszynie i okolicy 🙂
   no chyba, że ty „szok” płacisz mu jakąś kasę , to rozumie możesz wymagać !
   ale jeśli nie płacisz i strona ci się nie podoba to po prostu nie wchodź tu i zrób sobie stronę profesjonalną i ganiaj za darmochę po całej okolicy tropiąc ciekawostki z regionu żeby jakiś palant wszedł tam wieczorem i krytykował to co robisz 😉
   także „szoku” wal się na ryj !
   pozdrawiam !

Comments are closed.