Palił się budynek przy ul. Cmentarnej w Szczebrzeszynie

Foto: Archiwum

W niedzielę (6 listopada), po godz. 12., w siedzibie Fundacji „Szczebrzeszyn Kultur” w Szczebrzeszynie oraz pomieszczeniach mieszkalnych wybuchł pożar. Na szczęście dwie osoby, które tam mieszkały wydostały się z budynku samodzielnie.

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej stwierdzono, że z okien piętrowego budynku mieszkalnego wydobywa się gęsty dym. Mieszkańcy (właścicielka z mamą) samodzielnie ewakuowali się na zewnątrz budynku – powiedział nam mł. bryg. Marcin Żulewski, zastępca rzecznika prasowego KM PSP w Zamościu.

Po odłączeniu energii elektrycznej i gazu, strażacy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do budynku w celu zlokalizowania źródła ognia i jego ugaszenia. Po ugaszeniu strażacy wynieśli na zewnątrz nadpalone meble w celu ich dogaszenia oraz sprawdzili kamerą termowizyjną, czy nie występują zarzewia ognia w drewnianym stropie. Na koniec akcji strażacy dokonali oddymienia pomieszczeń za pomocą agregatu oddymiającego.

-Najprawdopodobniej nieszczelność instalacji kominowej była przyczyną tego pożaru. Spaleniu uległo wyposażenie pokoju i łazienki, oraz okno, drzwi i podłoga. Straty oszacowane zostały na kwotę około 400 tyś zł – podsumowuje mł. bryg. Marcin Żulewski.

W akcji gaszenia pożaru, które trwały ponad 1,5 godz. wzięły udział 4 zastępy: dwa z JRG Szczebrzeszyn oraz dwa z OSP z Wielączy i Bodaczowa.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA