Kierowca zgubił panele ogrodzeniowe. Znalazł je na jezdni mieszkaniec Szczebrzeszyna

W ubiegły piątek kierowca przewożący panele ogrodzeniowe zgubił je na jednej z ulic Szczebrzeszyna. Znalazł je 23 – latek ze Szczebrzeszyna i przetransportował na swoją posesję. W tym samym czasie kierowca, który je zgubił zgłosił ich zaginięcie na policji. Policjanci ze Szczebrzeszyna szybko ustalili osobę, która zabrała panele. Był nim 23 – latek, który usłyszał już zarzut przywłaszczenia rzeczy znalezionej. Za ten czyn grozi do roku pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem.

-Wyjaśniając sytuację 30-letni właściciel utraconego mienia powiedział, że panele wysunęły się z pojazdu w czasie transportu. Sam próbował odnaleźć zgubione panele, przejeżdżając trasę, którą wcześniej podróżował, jednak zguby nigdzie nie było. Wartość strat właściciel oszacował na 900 złotych.  Sprawą zajęli się policjanci ze Szczebrzeszyna. Jeszcze tego samego dnia ustalili osobę, która „zaopiekowała się” zgubionymi panelami. Okazało się, że elementy ogrodzenia przywłaszczył 23-latek ze Szczebrzeszyna. Policjanci na terenie jego posesji odnaleźli wszystkie utracone panele i oddali je właścicielowi. 23-latek został zatrzymany, usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionej rzeczy – informuje asp. sztab. Dorota Krukowska – Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Podczas przesłuchania 23 – latek przyznał się i złożył wyjaśnienia. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi do roku pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE
REKLAMA